Соціум

Закарпатцям розповіли про фандрейзинг

 

У рамках проекту “Стежка до працевлаштування”, сьогодні у приміщенні Закарпатського обласного центру зайнятості відбувся тренінг на тему: “Фандрейзинг як мистецтво, спосіб, процес, комплексна система залучення ресурсів для утримання та розвитку неприбуткового сектору, від теорії до практики”. Захід організований Закарпатським регіональним центром соціально-трудової реабілітації і професійної орієнтації “Вибір” за підтримки обласного центру зайнятості, участі представників Закарпатського обласного товариства інвалідів, Корпусу Миру США, ТОВ “Оптиміст”, громадських організацій, волонтерів, фізичних осіб – підприємців.

Відкриваючи тренінг заступник директора Закарпатського обласного центру зайнятості Ольга Сівач зазначила: “Одна з головних функцій служби зайнятості є надання соціальних послуг громадянам, допомога у працевлаштуванні. За минулий рік за сприяння обласної служби зайнятості знайшли роботу 167 осіб з інвалідністю. У своїй роботі нашими фахівцями активно використовуються інноваційні методи пошуку роботи, які прискорюють процес працевлаштування. серед них: електронна черга реєстрації безробітних, відео резюме та відео вакансії, скайп-співбесіди з роботодавцями. Розроблено та впроваджено в дію онлайн Платформу з профорієнтації “Моя професія. Консультаційна мережа”, за допомогою якої дистанційно можна пройти психодіагностичне тестування на виявлення приналежності до тих чи інших професій. Ці новації є дуже зручними для клієнтів служби зайнятості, особливо для людей з обмеженими фізичними можливостями”, – зазначила заступник директора Закарпатського обласного центру зайнятості Ольга Сівач.

Останнім часом все більше організацій і приватних осіб в нашій країні стикаються з необхідністю писати заявки на гранти. Реалізація нових ідей потребує коштів. Що ж необхідно для того, щоб стати одним з грантоотримувачів? Одна з умов — це правильна стратегія Фандрейзингу, яка включає в себе різні підходи й джерела. Разом з тренером Олесею Носенко учасники заходу обговорили питання: кого можна розглядати у якості фандрейзера; де і які види ресурсів шукати за допомогою фандрейзингу; наскільки реально користуватись даним механізмом в сучасних умовах. Після роз'яснення понять та термінів, увагу учасників зосередили на практичних аспектах фандрейзингу.

Фандрейзинг — це пошук ресурсів (людей, устаткування, інформації, часу, грошей та ін) для реалізації проектів та / або підтримання існування організації. Як термін, ще не є широко поширеним в України, у більшості випадків це поняття асоціюється з соціальними проектами.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Закарпатського ОЦЗ

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

81 − = 73