Вчителі із Закарпаття пройдуть інтенсивне навчання з головним інноватором в освіті Естонії

Опубліковано:

 

Восьмеро освітян з Ужгорода, Виноградівського, Свалявського, Берегівського районів, відібрані за результатами конкурсу Агенції регіонального розвитку Закарпатської області, візьмуть участь у навчанні від ThinkCampу Києві, інформує Ужгородський прес-клуб.

24-25 листопада у Києві відбудеться перший інтенсив ThinkCamp “Вчитель і його сила впливу: від 45 хв до всього життя” для представників освіти і тих, хто прагне осмислити ідею школи. У фокусі двох днів – справжня сила впливу вчителя, фундаментальні принципи розвитку Людини, підводні небезпеки для ідеї школи. Що є головним процесом у школі, можливості вчителя –  навколо цих та інших важливих питань точитиметься дискусія освітян з усієї України. Ключові моменти в сучасному освітньому процесі учасники обговорять з головним експертом заходу – Юло Вооглайдом (Ülo Vooglaid), спів-ініціатором ThinkCamp, відомим естонським мислителем, вчителем, інноватором в освіті, засновником Колегіуму Старого Талліна, школи №1 в Естонії. А також з Володимиром Моренцем – інтелектуальним партнером ThinkCamp, відомим українським інтелектуалом, літературознавцем, критиком, перекладачем, доктором філологічних наук, професором Києво-Могилянської академії.

Одна із закарпатських учасниць, Надія Легеза, директор Неліпинської ЗОШ 1-111 ступенів каже: Цитата  І. Я. Франка ” Учителем школа стоїть…” актуальна як ніколи, але хочеться додати ” А батьками – виховання.” Вважаю , що тільки в тісній співпраці школи і сім'ї можна вибудувати горизонталь рівноправних відносин, концепцію взаєморозуміння і співпраці. А державні інституції повинні зайняти позицію не стороннього спостерігача, а активного стимулятора розвитку освіти”.

“Якщо говорити про сьогодення, то школа готує дітей до життя у світі, якого не існує,– додає Оксана Павлючок, методист управління освіти Ужгородської міськради.– Виходить, що ми вчимося все життя, не рахуючи одинадцять років, проведених у школі. Я вірю, що живим прикладом для учня є сам учитель, вважаю, що після нашої зустрічі, ми зможемо поміняти школу майбутньої України”.

“Зустріч стане новим поштовхом до розкриття педагогічного потенціалу, — вважаєЕдіта Грабар, начальник відділу освіти Свалявської РДА . – Сучасний учитель – людина, яка формує в учневі модель соціального світогляду не шляхом примусу, а шляхом мотивації до пізнання. Саме обізнаність індивіда спонукає його до мислення і правильності рішень – того, без чого неможливо уявити сьогочасне демократичне суспільство”.

“Головне, що я очікую від цієї подорожі, – це є знайомство з людьми, які мають однакові життєві пріоритети та мотивацію для самовдосконалення. Адже мені, часом, здається, що я наодинці борюся за усунення “радянської” роботи “за планом”, не маючи за спиною цілої плеяди однодумців. Сподіваюся, що ця поїздка не тільки згуртує нас, а й дасть сильний поштовх до  розвитку системи освіти в цілому, — ділиться очікуваннями  Інга Бондаренко, засновник Креативної Студії музичного розвитку “Перший крок”, викладач Ужгородсьокї ДМШ №1 ім.П.І.Чайковського.

Подія — перша в серії інтенсивів ThinkCamp “Ідея Школи”. Мета такого освітнього проекту — сформувати покоління прогресивних вчителів, які дають необхідні у житті знання, розуміють своїх учнів та орієнтуються у сучасних освітніх процесах. Зміни освітніх підходів у школах – один із стратегічних напрямків Агенції регіонального розвитку Закарпатської області, яка підхопила всеукраїнську ініціативу та почала працювати з вчителями регіону. Планується долучити до інтенсивного навчання якнайбільше професійних освітян, а водночас і закарпатський бізнес, який розуміє глибину цитати Отто фон Бісмарка: “Війни виграють не генерали, війни виграють шкільні вчителі…”

 

Про Захід