Погода Ужгород, Закарпаття 17 °C
прозахід
новини західної україни
Понеділок, 28 травня 2018 року
 Останні новини:

Найактивніше сімейних лікарів шукають у Харкові та Мукачеві

квітня 20
11:12 2018

Українці обирають сімейних лікарів: лідери — Донецька та Харківська області

З 2 квітня українці отримали можливість обирати сімейних лікарів. Це другий етап медичної реформи, в рамках якої українці зможуть отримувати більш надійний догляд, а лікарі — гідну зарплату. Станом на 18 квітня українці вже встигли підписати 916140 декларацій, до реформи приєдналися 17423 лікарі та 1094 медичних закладів.

Реформа розпочалась. По всій країні з 2 квітня стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів "Лікар для кожної сім'ї". На першому тижні було чимало відгуків про проблеми, але зараз ситуація стабілізувалось, пацієнти і лікарі звикли, що треба підписати декларації, процес іде.

 

 

Фото: portal.ehealth-ukraine.org

 

За два тижні найбільш активно декларації підписували в Київі, Донецькій та Харківській області. Серед найактивніших міст на другому місці Харків, а на третьому - Мукачеве. За динамікою кампанії можна простежити в режимі реального часу.

 

Фото: portal.ehealth-ukraine.org

 

Наразі найбільше декларацій укладено з людьми віком 65+, що є очікуваним, бо ця категорія людей часто відвідує своїх лікарів. Є цікавість від людей середнього віку, також активно цікавляться кампанією молоді мами, яким потрібно обирати педіатрів для своїх дітей.

 

Загалом, старт реформи у всіх на слуху, про неї говорять в транспорті і на вулицях. Цікавість наших громадян до кампанії з вибору лікаря є набагато більшою, ніж була в інших країнах, які проводили подібні реформи в кінці 90-х — на початку 2000-х.

 

Лікар для кожної сім'ї: як не помилитись з вибором

Євген Гончар, Сімейний лікар, член громадської ради МОЗ

2 квітня розпочалась національна кампанія "Лікар для кожної сім`ї". Українці можуть обрати свого сімейного лікаря (для дорослих та дітей), педіатра або терапевта без прив'язки до місця своєї реєстрації. Як обрати лікаря?

Найпростіший спосіб - це підписати декларацію з тим лікарем первинної ланки (сімейний лікар, дільничний терапевт, дільничний педіатр), у якого ви зараз обслуговуєтесь згідно з територіальним принципом. У разі, якщо ви не знаєте свого лікаря або хочете обрати іншого, то можна скористатись порадою ваших друзів, сусідів, родичів, колег. Інший варіант - піти в найближчу амбулаторію та поспілкуватись там з декількома лікарями і обрати того, хто буде більше до вподоби.  Рішення про обрання свого лікаря маєте зробити саме ви, а не хтось інший.

Два найважливіших критерії - це наявність довіри до лікаря та дотримання лікарем принципів доказової медицини, використання надійних джерел медичної інформації при прийнятті клінічних рішень. Найпростіші маркери лікаря, який не відповідає другому критерію - це відмова від вакцинації, призначення гомеопатії, фітотерапії, БАДів, невмотивоване призначення вітамінів та мікроелементів, різноманітних  нейро-, гепато- , кардіопротекторів та інших лікарських засобів без доведеної ефективності.


Важливо пам'ятати, що в будь-який момент можна змінити свого лікаря.  Старт кампанії не означає, що кожен українець повинен терміново підписати декларацію з лікарем. Кампанія є безстроковою та розгортатиметься поступово.

Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров'я України

VoxUkraine, "Про Захід"

Подібні новиниПопулярні новини

Ужгородські патрульні трьома машинами заблокували на вулиці Станційній п’яного порушника (Фото)

    Ужгородські

Як повідомляє Патрульна поліція Закарпаття на своїй сторінці у соцмережі "Facebook", вчора ввечері поліцейським довелося наздоганяти порушника, котрий до того ж був ...