Погода Ужгород, Закарпаття 3 °C
прозахід
новини західної україни
П'ятниця, 18 січня 2019 року
  Останні новини:
   

В Ужгороді стартувала міжнародна науково-практична конференція

квітня 18
18:22 2018

Сьогодні, 18 квітня, в Ужгороді стартувала міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання надання медичної допомоги на засадах ПМСД (первинної медико-санітарної допомоги)". Крім місцевих лікарів, науковців та учасників із різних куточків України, у конференції беруть участь медики, які працюють в Угорщині, Словаччині, Чехії, Польщі та навіть Канаді, Австралії й Нідерландах.

Виконанням кількох музичних творів урочисто відкрила конференцію чоловіча народна капела Ужгородського національного університету "Боян". Із вітальними словами до присутніх звернулися заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, ректор УжНУ, професор Володимир Смоланка, директор департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА Володимир Маркович, професор Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, доктор медичних наук, академік Академії наук вищої освіти України Раду Процюк та інші.

"Нам приємно, що в цей теплий весняний період в Ужгороді багато поважних лікарів, науковців зібралися, щоб обговорити актуальні питання реформування медицини, зокрема сімейної медицини як первинної ланки. В Ужгороді ще у 2016 році була прийнята програма матеріально-технічного забезпечення центрів первинної медико-санітарної допомоги. Протягом 2016-2017 років ми зробили капітальні ремонти семи із дев'яти сімейних амбулаторій, а ще у двох ремонти планують завершити у цьому році. Основним завданням щодо розвитку медицини в Ужгороді, яке ми ставимо перед собою, є забезпечити мешканців міста якісною, доступною і своєчасною медичною допомогою. Первинна ланка і сімейні лікарі – перший етап, який дуже важливий для пацієнтів, ми зобов'язані надати закладам максимально все необхідне та керуватися принципом, що лікар повинен лікувати, а управлінець – забезпечити лікаря належними умовами роботи і, відповідно, оплатою праці", – сказав заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак.

Також він розповів, що в Ужгороді вже цього року планують запровадити електронну систему охорони здоров'я eHealth, яка охоплюватиме не тільки центри сімейної медицини, а всі медичні заклади міста. Сервіс дозволить медустановам вести електронну карту пацієнта, організовувати онлайн-запис до лікаря, вести медичну документацію тощо.

Міжнародна науково-практична конференція проходитиме в Ужгороді ще й завтра, планується провести інтерактивні дискусії із сімейними лікарями, "круглі" столи, майстер-класи тощо, де розглядатимуть особливості реформування ПМСД (перевинна медико-санітарна допомога), фінансування центрів ПМСД, європейський досвід трансформації сімейної медицини, стан сімейної медицини на Закарпатті та багато інших актуальних питань, інформує прес-служба Ужгородської міськради.

Подібні новиниПопулярні новини

Втрачений Ужгород: історія перукаря Йожефа Шека (Фото)

    Втрачений

У "Втраченому Ужгороді" ми вже розповідали про місцевих перукарів. У міжвоєнні часи їх в Ужгороді працювало доволі багато, причому більшість були чоловіками. ...