Погода Ужгород, Закарпаття -2 °C
прозахід
новини західної україни
Субота, 19 січня 2019 року
  Останні новини:
   

Верховний суд України відмовив Закарпатській ОДА в справі про скасування окремих положень закону щодо об’єднаних громад

квітня 11
16:49 2018

Верховний суд України відмовив у відкритті провадження у справі за позовом Закарпатської обласної державної адміністрації до Верховної Ради України про скасування окремих положень закону "Про добровільне об'єднання територіальних громад". Про це написав на своїй сторінці у ФБ Закарпатський центр розвитку місцевого самоврядування.
Відповідна ухвала оприлюднена на офіційному сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.
Нагадаємо, раніше голова Закарпатської облдержадміністрації повідомляв у ЗМІ та на своєму офіційному сайті про те, що він подав відповідну позовну заяву до Верховного суду України.
Ще тоді юристи прогнозували відхилення позову, оскільки законодавством передбачено, що відповідність законів України Конституції України розглядає Конституційний суд України. 
Власне, цим і обґрунтована відмова в порушенні справи. "Аналіз наведених норм свідчить про те, що невідповідність Конституції України актів Верховної Ради України може бути підставою для прийняття Конституційним Судом України рішення щодо їх неконституційності, що свідчить про неможливість розгляду таких справ у порядку адміністративного судочинства", – йдеться в ухвалі суду. 
"Відповідно до пункту першого частини 1 статті 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Керуючись пунктом 1 частини статті 170, 248 КАС України,
у х в а л и в :
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Закарпатської обласної державної адміністрації до Верховної Ради України про скасування окремих положень закону.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і може бути оскаржена в апеляційному порядку до Великої Палати Верховного Суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання", – повідомляє Єдиний державний реєстр.
Зауважимо, рішення було ухвалено 27 березня 2018 року. Сьогодні, 11 квітня, спливає 15-денний термін, протягом якого Закарпатська облдержадміністрація мала можливість оскаржити рішення. Інформації про те, що апеляційна скарга була подана, немає.

 

Подібні новиниПопулярні новини

Втрачений Ужгород: історія перукаря Йожефа Шека (Фото)

    Втрачений

У "Втраченому Ужгороді" ми вже розповідали про місцевих перукарів. У міжвоєнні часи їх в Ужгороді працювало доволі багато, причому більшість були чоловіками. ...