Погода Ужгород, Закарпаття 4 °C
прозахід
новини західної україни
Четвер, 17 січня 2019 року
  Останні новини:
   

Ужгородська бруківка міжвоєнного періоду (Фото)

лютого 06
13:47 2018

Забудова урядово-житлового кварталу Малий Ґалаґов сприймається нами як цілісна, продумана, чітка структура, єдиний організм. І будівлі — найбільш очевидні частини цього організму. Навколо них є менш помітні, проте не менш значущі і так само прораховані в єдиному комплексі, частини. Нещодавно в берегівському відділенні державного архіву переконалися, що це інтуїтивне відчуття має документальне підтвердження. На деяких знайдених кресленнях і супровідних текстах враховано пропорції, візерунок та кольори бруківки вже на етапі детальних креслень будівель.

А ще Uzhhorod Modernism помітили, що візерунок бруківки передає характер чи функції будівлі, незалежно від року побудови та стилю. Урядові та офіційні будівлі практично завжди оточені чіткими, строгими, геометричними візерунками. До житлових будинків ведуть хідники з плавними лекальними лініями патернів або навіть з фольклорними мотивами. Це справжнє мистецтво, по якому щодня ходять люди, адже деякі будинки мають різні візерунки хідників до кожного з під'їздів.

Кольорова палітра теж не випадкова. Червонуваті та білі відтінки на домінуючому сіро-синьому тлі базальту, ймовірно, натякають нам на кольори чехословацького прапору. Варіації цих відтінків використовували також і на тиньку фасадів міжвоєнної архітектури.

Хоча ужгородські мозаїчні хідники і відзначаються бездоганною стильовою єдністю, однак виконані вони різними підрядниками, з продукції різних місцевих каменоломень. Серед матеріалів переважає базальт та андезит різноманітних відтінків — від світло-сірого до сіро-синього та майже чорного, також присутні елементи з мармуру та вапняків мармурового типу — білих та світло-рожевих відтінків.

Полотно хідників зі сторони вулиці обмежене пласкими гранітними бортовими каменями видовженої прямокутної форми зі скругленим зовнішнім краєм та шириною 30 см. Бортові камені з'єднані між собою за допомогою зроблених вручну замків. Розмір каменів мозаїчного мощення — 5х5 см. Зі сторони будинків хідники обмежені андезитовими бордюрами розміром 30х10 см, встановленими навколо прибудинкових газонів та квітників.

Подібні новиниПопулярні новини

ДТП у Рівному: пасажирський автобус зіткнувся з мікроавтобусом (Фотофакт)

    ДТП

У Рівному поблизу ПТУ №11 сталась ДТП. Під час автоаварії маршуртка зіткнулась з бусом. На місці працюють ...