Погода Ужгород, Закарпаття 2 °C
прозахід
новини західної україни
Субота, 17 листопада 2018 року
  Останні новини:
   

Мукачево фестивалить і дегустує вишукані вина (Фото)

січня 12
16:15 2018

Цими днями у місті традиційно проходить "Червене вино", інформує Ужгородський прес клуб.

   У четвер, 11 січня у Мукачеві відбулося офіційне відкриття фестивалю "Червене вино - 2018". Після коляд на головній сцені площі Кирила та Мефодія у центрі Мукачева святкова хода вирушила безпосередньо до фестивального містечка у парку Перемога - тішити гостей та дегустувати закарпатські вина. До речі, фест, який традиційно розпочинається у новорічно-різдвяний період цього року проводиться вже 23-ій раз. 

Фестиваль триває цього року найдовше – 6 днів (з 9 січня по 14 січня) і завершиться оголошенням результатів дегустації – конкурсу виноробів Закарпаття, нагородженням переможців. Обиратимуть вина у трьох номінаціях: найкраще червоне вино (сухе), найкраще фестивальне вино (купажоване) та вино міського голови. Переможці отримають 30-літрові дерев'яні діжки та обладнання для виноробства. Фестиваль працює щодня з 11.00 до 22.00 у парку Перемога, неподалік від центру Мукачева. Тут розташувалися будиночки 40 виноробів Закарпаття та 18 будиночків із сувенірною продукцією. Про це на прес-конференції розповів Максим Адаменко, керівник Мукачівського туристично-інформаційного центру. "Цього року погода більш комфортна як для туристів, так і для виноробів. Відвідувачі затримують до пізнього вечора, приходять ще з 9 січня,-- каже Максим Адаменко. – Виноградарі зібралися у повному складі. Кожен з них привіз мінімум 1500 літрів вина, середня ціна - 80.00 грн".  За словами організаторів, фестиваль майже самоокупний: за 6 днів роботи кожен будиночок сплатив 8 тис. грн, сувенірні будиночки  по 5 тис. грн.

На території фестивалю працює більш, ніж 6 фотозон, кожен будиночок святково оформлений, ходять колядники та виступають народні колективи і вертепи. Детальніше про музичну програму розповів Владислав Піров, музичний продюсер фестивалю.

"Ми запросили закарпатські народні відомі колективи. Є навіть один колектив і з Хароква. Чекаємо також киян. Головний акцент ми робили на місцевих виконавців, під час фестивалю виконуються українські, словацькі, угорські пісні та колядки, – каже Владислав Піров. – підготували ми також естрадну програму: виступатимуть Rock-H, Ватага, Оксана Славна, Мукачівський хор хлопчиків та юнаків Володимира Волонтира. До відкриття спеціально написаний певний музичний матеріал".

У Мукачеві радо чекають гостей. Готуються прийняти не менш, ніж 80 тис. відвідувачів. Саме стільки відвідало "Червене вино" позаторік.

Фестиваль-конкурс було започатковано у 1995 році, традиційно фест проводиться на свято Святого Василя (Старий Новий рік), збираючи велику кількість мешканців та гостей з усіх куточків України та ближнього зарубіжжя. Солодке і напівсолодке, сухе і напівсухе, вишукане авторське, купажоване і ординарне, холодне і гаряче. Дороге і не дуже – кожен знайде вино на свій смак.

 

Подібні новиниПопулярні новини

"Втрачений Ужгород": історія кондитера Йозефа Шнайдгена (Фото)

    Втрачений Ужгород

Тістечка Йозефа Шнайдгена досі добре пам'ятають ужгородці і перечинці старшого покоління. Від кількох із них мені навіть доводилося чути, що нічого смачнішого ...