Закарпаття ввійде у 2018 рік з новим фінансовим документом

Опубліковано:

У четвер, 21 грудня, під головуванням очільника облради Михайла Рівіса відбулося друге пленарне засідання дев'ятої сесії облради. Участь у роботі засідання також взяли перший заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті В'ячеслав Дідківський, керівник Управління по зв'язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Григорій Скопненко.

Головуючий розпочав роботу із оголошення сумних  звісток, що надійшли з початку грудня зі сходу країни. На жаль, у зоні АТО загинуло троє воїнів-земляків, які проходили військову службу за контрактом у 128-й окремій гірсько-піхотній бригаді. Так, 12 грудня 2017 року від кульового поранення загинув наш земляк із Берегівського району 24-річний Михайло Кушнір. А у ніч на понеділок,18 грудня,поблизу Зайцевого на Донеччині загинули 34-річний Тимофій Генішіз з Рахова та 37-річний Андрій Сипавка з Ужгорода

– Світла пам'ять про наших Героїв-земляків, про всіх справжніх патріотів, які віддають своє життя за нову незалежну європейську Україну назавжди у наших серцях! Висловлюємо найщиріші співчуття рідним та близьким!, – мовив Михайло Рівіс та запросив всіх депутатів  на своїх округах  відвідати сім'ї загиблих Героїв – наших захисників та вшанувати хвилиною мовчання пам'ять усіх загиблих у війні на Сході країни.

         Відтак наголосив, що оскільки наближаються Новорічні та Різдвяні свята, то депутатам належить підтримати всіх потребуючих, особливо  -сиріток та  сім'ї воїнів-закарпатців, які загинули у зоні АТО.

Традиційно інформував про нові кадрові призначення у між пленарний період. Так, Оксану Бабунич призначено на посаду  директора департаменту культури ОДА, Михайла Петрішку – на посаду директора департаменту соціального захисту населення ОДА.

На цій діловій ноті Михайло Рівіс вручив  Олександру Горвату  письменнику, заступнику головного редактора газети “Карпаті ігоз со”, члену Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України, члену Спілки письменників Угорщини, члену Спілки журналістів України  спільну відзнаку обласної ради та обласної державної адміністрації – нагрудний знак “ЗА РОЗВИТОК ЗАКАРПАТТЯ”          за багаторічну сумлінну працю, активну участь у громадсько-культурному і літературному житті краю та високий професіоналізм.

Відтак очільник облради коротко інформував про основні події, які відбулися в області  в міжпленарний період.  А їх було чимало – від відвідин  делегації Краю Височина на чолі з генеральним директором пожежно-рятувальної служби Чеської республіки Драгославом Ріба Чеської Республіки  окремих пожежно-рятувальних підрозділів Ужгородського та Іршавського районів Закарпатської області, під час яких вогнеборцям с. В, Добронь та Довге подарували сучасні матеріально-технічні засоби чеського виробництва до  зустрічі керівників краю з маршалком Підкарпатського воєводства (Польща) Владиславом Ортилем та Генеральним консулом Польщі у Львові Рафалем Вольскі з питань необхідності відкриття пішого переходу в історичному пункті пропуску “Лубня-Волосате” та за сприяння Закарпатської обласної ради та Обласної ради регіону Боршод-Абауй-Земплен у м. Мішкольц Угорщини укладено угоду міст-побратимів м. Хуст та селища Сірмабешенєв.

        Оскільки 15-17 грудня ц.р. в нашій області мав місце катастрофічний паводок, внаслідок якого підтоплено людські садиби, сільгоспугіддя, пошкоджено мости, дамби, то на  вимогу депутатського корпусу облради та її президії було заслухано  про стан ліквідації наслідків стихійного лиха та про заходи, що вживаються органами виконавчої влади і місцевого самоврядування з надання допомоги постраждалим.  Інформував заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Плющ Володимир Сергійович . Він зазначив, що управління працювало в посиленому режимі, найбільш проблемними виявилися ділянки у верхів'ях річок Теребля, Іршавка, Латориця. Загиблих, постраждалих через стихійне лихо немає. Депутати ставили посадовцю гострі запитання. Зокрема, скільки цьогоріч закладено коштів з Державного бюджету у Програмі комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси Закарпатської області  до 2021 року? Як з'ясувалося, за останні 4 роки не надійшло ані копійки.  

– Це неприпустимо, аби Закарпаття потерпало від великої води, а держава не реагувала жодним чином, – зауважив Михайло Рівіс, додавши, що необхідно вимагати відновлення фінансування важливої для краю Програми.  

За словами голови ОДА Геннадія Москаля, найперше слід обстежити всі проблемні ділянки, річки, дамби, визначити збитки і так звертатися до вищих державних органів влади. Віктор Русин також висловився. Він сказав: “Невже за 20 років паводків, які відбуваються в краї часто, ми досі не маємо  чітких проектів?! Посадовець запевнив, що такі проекти є.

Петро Добромільський детально розповів про стан справ у дні паводку на ділянці Сільце-Вільхівка, що на Іршавщині та подякував  рятівникам і  правоохоронцям за сумління і бездоганне виконання обов'язків, які дві доби не спали, рятуючи людей та їхні пожитки. 

Ернест Нусер вніс пропозицію включити в порядок денний цього пленарного засідання звернення до вищих ешелонів влади про відновлення фінансуванняПрограми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси Закарпатської області на 2018 рік. Депутати підтримали Ернеста Ернестовича. Та уважно заслухали інформацію першого  заступника голови Державної служби України з безпеки на транспорті В'ячеслава Дідківського про заходи, що вживаються Укртрансбезпекою на автошляхах області. Він запросив депутатів оглянути три сучасні європейські пересувні габаритно-вагові комплекси, які  переданіуправлінню Укртрансбезпеки у Закарпатській області.

Далі депутати перейшли до формування порядку денного та внесли зміни до раніше затвердженого. Багато питань розглянуто сьогодні, декотрі перенесено на наступну 10-ту сесію облради.  Денис Ман закликав депутатів підтримати законопроект у сфері сільського туризму, де серед авторів і наш земляк – нардеп  Василь Брензович. Відповідне звернення  обласний обранець вже  подав у раду.

Андрій Вишняк звернувся з проханням включити до порядку денного питання ще одне звернення до Укрзалізниці:  про відновлення  зупинок потягу Київ-Солотвино у населених пунктах  Перечин, В.Березний та ін.

Інгрід Туріс наполягала  на наданні інформації  департаменту освіти і науки ОДА сто воно результатів  роботи з проведення у 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання в області. Як повідомив головуючий, такий звіт вже заплановано  до розгляду на 10 сесії облради.

Інші депутатські запити стосувалися благоустрою, питної води та ін.  Приміром, фракція КМКС порушила питання  про необхідність забезпечення контролю за проїздом  важковагового транспорту  через канал “Верке”  на автодорозі “Берегово-Виноградів-Велика Копаня” у зв'язку з аварійним станом  арочного мосту, де проїзд таких машин заборонено та  водії ігнорують коригування цього маршруту.

Фракція “Відродження” звернулася з проханням надати звіт  керівництва Фонду “ВіЗа”  про пророблену роботу та  використання коштів у 2017 році. Василь  Якубець  клопотав про необхідність обстеження та ремонтні роботи  берегоукріплення дамби  р.Ріка  між селами Іза та Липча Хустського району.Федір Ісайович –  про капітальний  ремонт вулиці Миру  у с.Веряця. Фракція “Батьківщина” просить порушити питання перед Укрзалізницею  про капремонт залізничного вокзалу в м.Хуст. Петро Добромільський звернувся з проханням про виділення коштів  в рамках Програми “Питна вода” для облаштування свердловини на потреби жителів вул. І.Франка в м. Іршаві,  придбання для району обладнання для відкачування води та ін. Депутати підтримали ініціативи колег та уважно заслухали звіт голови облради Михайла Рівіса, надавши йому гідну оцінку схваленням й  оплесками.

        Відтак ухвалили важливі рішення у різних сферах життєзабезпечення краю, затвердили нові програми та внесли зміни до діючих. Скерували Звернення до вищих органів державної влади. Та найголовніше – ухвалили  головний фінансовий документ – бюджет області на 2018 рік.  

Прес-служба Закарпатської облради

       

Про Захід