Погода Ужгород, Закарпаття 14 °C
прозахід
новини західної україни
Субота, 26 травня 2018 року
 Останні новини:

Без санкцій проти РФ Європа була б слабкішою

червня 18
16:47 2017

Санкції потрібні не лише для припинення російської агресії проти України, вони потрібні Європі, оскільки роблять її сильнішою.

Таку позицію висловив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю австрійському журналу Profil.

"Нам потрібні санкції не як стратегія, а як інструмент, щоб змусити Росію виконати Мінські домовленості й припинити окупацію Криму. Як тільки росіяни залишать Донбас, можна буде поступово знімати санкції. Тут ми не маємо нічого проти", - сказав Клімкін.

При цьому, додав він, у питанні санкцій йдеться не лише про Україну, а й про те, чи грунтується ще Європа взагалі на правилах або далі допускатиме агресивні дії Росії", - продовжив він.

"Санкції - єдиний захист і єдина лінія між добром і злом, яку провів Захід, коли Росія порушила всі договори. Відсутність санкцій означає відсутність відмінності між міжнародним правом і безправ'ям. Без санкцій Європа була б іншою, слабкішою", - підкреслив глава МЗС України.

Він дав пораду європейцям: "Навчайтеся на наших помилках; завжди слухайте те, що Росія говорить не в обличчя, а за вашою спиною".

Міністр також нагадав, як агресивно й неприкрито Москва втручається у виборчі кампанії на заході. Австрія також є її метою, тут Кремль бачить можливість послаблення Європи.

Він навів приклади того, якими методами РФ може спробувати впливати на ситуацію в Альпійській республіці.

Клімкін зазначив, що ідея Путіна про можливість  відродити стару радянську імперію, "знайшла в Україні свій кінець". Після цієї злочинної війни українці більше ніколи не захочуть жити під російським домінуванням; Україна йде в іншому напрямку, підкреслив дипломат. Він звернув увагу, що і сприйняття європейцями України грунтовно змінилося на кращу сторону за ті, що пройшли після Майдану, більше 3 роки. ЄС підтримує Україну, визнав він, але уточнив: "Чи робить ЄС для України достатньо? Можливо, ні".

Міністр також додав, що перспектива членства України в ЄС з'явиться лише тоді, "коли і ми, і ЄС будуть до цього готові".

Укрінформ

 

Подібні новиниПопулярні новини

У розважальному закладі в Рівному побили чоловіка

    У

Ще 12 травня під час відпочинку у розважальному закладі Рівного одному з чоловіків завдали тяжких травм. 35-річний рівнянин розповів ...