Погода Ужгород, Закарпаття 25 °C
Неділя, 16 червня 2019 року
  Останні новини:
   

В Ужгороді дискутували про зміни у виборчому законодавстві

квітня 13
16:19 2017

Сьогодні, 13-го квітня, в Ужгороді відбулася публічна дискусія #ВиборчаРеформаChallenge на тему змін у законодавстві, що пов'язані з виборчою системою.

Захід організований Громадянською мережею ОПОРА. До дискусії запросили депутатів, представників органів місцевого самоврядування та громадських організації, журналістів та інших причетних до теми.

Як відзначила радниця з юридичних питань Громадської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба наразі у парламенті зареєстровані п'ять законопроектів, що стосуються виборчої реформи в державі. Всі вони мають свої переваги і недоліки.

Також обговорили недоліки мажоритарної системи. Приміром, 7 недоліків такої системи: втрачені голоси, нарізка округів, великі партії, тактичне голосування (голосують за тих, хто має більше шансів перемогти), старі обличчя, непопулярні кандидати, непропорційність, купівля місць.

Щодо відкритих списків, які могли бути альтернативою, то тут плюси: пропорційність, вплив виборця, внутрішня конкуренція, партійна демократія, широта вибору, оновлення еліт. Недоліки: складність адміністрування, надмірна конкуренція, партія без лідера, послаблення партійної системи, складність для виборця, фракційна дисципліна, регіоналізація, представництво жінок.

Про Захід

Подібні новиниПопулярні новини

Мешканець Рівненщини після сварки пішов з дому і зник (Фото)

    Мешканець

Працівники поліції та рідні намагаються встановити місцезнаходження зниклого безвісти Григорчука Миколи Миколайовича, 1983 р.н., жителя села Зоря Рівненського ...