Зенжимару, хіакуме, нікітська: в Ужгороді збирають урожай хурми (фото)

Опубліковано:

Ринки обласного центру Закарпаття вже зарясніли яскравими барвами. Плоди хурми з азіатських країн відомі своїми корисними властивостями, вони не тільки зміцнюють імунітет, але й приносять неабияку користь системі травлення. І доки одні ужгородці чекають на пору "ринкової" хурми, інші збирають її урожай прямісінько в Ужгороді.

Прозаходу вдалося зустрітися і поспілкуватися з одним із любителів вирощування екзотичних плодів. Ужгородець Володимир Пейк не тільки почастував своїм врожаєм, а й провів екскурсію своєю невеликою плантацією.

Цікавиться чоловік екзотами скільки себе пам'ятає, про них із відчутним теплом розповідає багато цікавих речей. У його дворі росте дерево хурми. якому вже 22 роки. Саме з тих пір захоплення почало переростати у хобі. Цьогорічний врожай чоловіка – кілька ящиків яскравого плоду, і це щ не все – адже на древах залишились сорти, які можна буде куштувати під новий рік.

І якщо ми звикли до двох видів хурми, що привозять на ринки, то пан Володимир вирощує цілих п'ять: зенжимару, хіакуме, нікітська бордова, говерла та російська. Хурму зберігати на балконі чи дворі можна навіть кілька тижнів. Для цього плоди треба розкласти на газету і прикрити аркушем. Як правило, дозрілий плід стає м'яким, однак багато чого залежить від сорту. Наприклад, про готовність до вживання нікітської бордової кажуть і зміни на шкірці: вона ніби стає потрісканою і плямистою.       

 

За розміром нас найбільше вразила хурма говерла. Цьогоріч господар використав спеціальну систему поливу, і плоди виросли велетенськими.

 

Ну і не тільки свіжою їсти – з хурми можна зробити і смачні сухофрукти. Для цього чоловік навіть змайстрував спеціальну сушарку.

Екзотів у пана Володимир росте дуже багато. Серед них і плоди лисого ківі, м'якоть яких має незвичний червоний колір, і фініки сортів зізіфус і унабі , які на смак досить таки відрізняються від звичних нашим рецепторам в'ялених плодів.

 

І дуже привертає увагу незвичне дерево з металевою годівничкою. Як виявилося, це бананове дерево. Так, ви не помилилися, як вдалося з'ясувати, банани ростуть не тільки у форматі травяної рослини, але і на справжнісінькому дереві. Форму плід має дещо інакшу від звичного, але на смак – дуже подібні. Чимало пан Володимир у теплиці вирощує і цитрусових.

І справжня дивовижа у дворі  – груша. Незвичність її полягає в тому, що до гілок та стовбура привиті 22 сорти фрукту! Тож почекаємо врожаю, і ще раз навідаємося до дбайливого господаря  із цікавим хобі пана Володимира.

Вікторія Жуйко, спеціально для Прозаходу

     

Про Захід