Погода Ужгород, Закарпаття 1 °C
Субота, 23 березня 2019 року
  Останні новини:
   

На ювілейній закарпатській марці зображена будівля Крупки, а на конверті – туристичні принади Закарпаття (Фото)

січня 22
18:41 2016

Сьогодні в Ужгороді представили оригінальну марку та художній конверт, виготовлені спеціально до 70-річчя створення Закарпатської області у складі Української держави.

Дизайн нової "поштової валюти", як іще називають подібну продукцію, розробив ужгородський філателіст Олександр Шевченко. Згідно з його задумом, марку прикрасило зображення головної адміністративної будівлі області, а на художньому конверті можна впізнати такі візитівки нашого краю, як Долина нарцисів, дерев'яна Шелестівська церква, Мукачівська ратуша та середмістя Ужгорода, а також – державний прапор на тлі мапи Закарпаття.

Наклад новинок 280 і 150 одиниць відповідно. Додатковий друк – не передбачається, а відтак, за словами голови Ужгородського клубу філателістів Миколи Дудника, ці конверти та марки вже варто вважати цінними філателістичними трофеями.

Врочисте погашення конверта й оригінальної марки спеціальним штемпелем виконали в.о. директора Закарпатської дирекції УДППЗ "Укрпошта" Віктор Войтко, заступник начальника управління культури Закарпатської ОДА Іван Канюка та голова Ужгородського клубу філателістів.

Також, із нагоди закриття святкової виставки окремих учасників нагородили подяками управління культури ОДА, а крім того – відзначили найкращі експонати бронзовими, срібними й золотими медалями. Найвищу нагороду – золото – одержали 13-річна ужгородка Анастасія Присич та гість із Києва Олександр Канівець. Останній представив одразу два експонати: колекцію "Розвиток пошти на теренах України" та колекцію "Останнім шляхом Кобзаря", до якої увійшли посмертна маска Тараса Шевченка і раритетні конверти, зібрані під час походу-реквієму (від Санкт-Петербурга до Канева) з нагоди 150-річчя від перепоховання Т.Шевченка (2011 р.).

Як розповів колекціонер, цей експонат побував ось уже в 55-ти населених пунктах нашої держави. Серед них і рахівське село Ясіня, куди виставка, мандруючи Івано-Франківщиною, принагідно завітала півроку тому. В Ужгороді ж посмертна маска Кобзаря – вперше і, на думку Олександра Канівця, знаково, що саме в ці святкові дні.

Побачити унікальний експонат охочі зможуть і в понеділок, 25 січня. Колекціонер люб'язно погодився презентувати маску в рамках відкриття виставки художніх творів учнів мистецьких шкіл області, що відбудеться о 15.00 у фойє будівлі облдержадміністрації.

Управління культури Закарпатської ОДА

 

 

Подібні новиниПопулярні новини

Історія в кущах: на Кальварії є закинута секція із похованням доньки губернатора Григорія Жатковича (Фото)

    Історія

Кладовище на пагорбі Кальварія в Ужгороді є місцем, де можна вивчати історію краю. Там поховані відомі державні діячі, художники, письменники, лікарі, музиканти, ...