Погода Ужгород, Закарпаття 3 °C
прозахід
новини західної україни
Четвер, 17 січня 2019 року
  Останні новини:
   

В Ужгороді переробляють лише близько 14% сміття

квітня 21
15:48 2018

Саме стільки відсотків твердих побутових відходів, зібраних через контейнери роздільного збору сміття,  вивозить на переробку ТОВ "АВЕ-Ужгород". Фактично, на переробку йде приблизно 1/6 від загальної кількості сміття. Про те, яка реальна ситуація  з побутовими відходами у місті, і як зробити так, аби Ужгород і Закарпаття стали чистішими – говорили напередодні в рамках акції "Чисте місто – чиста планета!".

За даними організаторів заходу, щороку Ужгород продукує 200 тисяч кубічних метрів твердих побутових відходів, їх захоронюють на території полігону у селі Барвінок. Однак на полігоні ситуація критична, адже він використаний на 90%, а залишків його ресурсу вистачить не більше, ніж на півтора року. Позитивні зміни у  цій проблемі всеукраїнського масштабу вже почалися, адже з січня 2018 року на законодавчому рівні заборонено захоронювати відходи, які піддаються переробці. Зокрема мова йде про папір та пластик.

Що стосується паперу, то торік, через роздільні сміттєві  контейнери ТОВ "AVE-Ужгород" було зібрано 986 тон паперу. Визначити, скільки конкретно паперу збирають пункти прийому сировини в місті досить складно, але приблизно ця кількість становить 100-130 тон на один пункт.

Організатори зазначають, що перспективи розвитку стратегії централізованого селективного збору сміття в місті є, і тепер усе залежить від кожного мешканця. Якщо кожна родина з відповідальністю ставитиметься до потреби сортування твердих побутових відходів, то маємо шанс не тільки зробити Ужгород чистим, а й позитивно вплинути на стан екології у цілому. Не тільки зменшиться кількість сміття, яка потраплятиме на полігон, але збільшиться і кількість вторинної сировини, яка буде спрямована на виробництво інших товарів.  

Упродовж заходу не тільки обговорили проблеми сортування сміття і правильної утилізації небезпечних відходів, як от лампи чи батарейки, але і нагородили дітей, які намалювали чудові роботи до Дня Землі  та акції "Чисте місто - чиста планета!".

Організатором заходу виступила ГО "Екосфера", партнери: Управління молоді і спорту ЗОДА, обласна бібліотека ім. Ф. Потушняка / Window on America, ТОВ "AVE-Ужгород", ПАДІЮН м. Ужгорода та Тур'я-Реметівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

Вікторія Жуйко

Теги
Share

Подібні новиниПопулярні новини

ДТП у Рівному: пасажирський автобус зіткнувся з мікроавтобусом (Фотофакт)

    ДТП

У Рівному поблизу ПТУ №11 сталась ДТП. Під час автоаварії маршуртка зіткнулась з бусом. На місці працюють ...