Погода Ужгород, Закарпаття 2 °C
Субота, 23 березня 2019 року
  Останні новини:
   

Про колекторів та корупцію в банківській сфері розказали в ужгородському прес-клубі

березня 02
14:06 2018

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стали корупційні схеми, що діють у банківській сфері, та презентація Всеукраїнського видання "Антикорупційний Вісник "Ваша Надія" в Закарпатській області.

Йшлося також про діяльність "чорних нотаріусів і реєстраторів"  з допомогою яких факторингові компанії та колектори роблять рейдерські захоплення (на Закарпатті без відома та згоди власників забрано понад 40 будинків та квартир, численну кількість комерційного нерухомого майна та земельних ділянок).

За словами Федора Олексюка, правозахисника,  головного редактора Антикорупційного вісника "Ваша Надія", "чорні нотаріуси" мають ліцензію від Мінюста на ведення нотаріальних справ. "Пік їхньої діяльності припав на 2009 р. Але у велетенських масштабах їхня діяльність поновилася після Революції гідності, - каже Федір Олексюк.-- Дійшло до того, що навіть учасники АТО після повернення додому із зони конфлікту дізнавалися, втратили своє законне житло через безкарну діяльність аферних схем Проблеми з незаконним переоформленням нерухомості є в усіх регіонах. Так лише у столиці переоформлено 90 таких квартир. На Закарпатті без відома та згоди власників забрано понад 40 будинків та квартир, численну кількість комерційного нерухомого майна та земельних ділянок). Ось кілька із таких випадків: м. Ужгород, вулиця Другетів, земельна ділянка 65, вул. Мукачівська, будинок 14, квартира, 1а, вул. Володимирська, будинок 65, м. Виноградів, вулиця Ватутіна, будинок 12 та інші".

Як каже Федір Олексюк, "протиотрутою" від цього явища є постійний контроль за Державними реєстрами нерухомого майна: час від часу необхідно робити витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (сайт). "Страшно не те, що такі явища, як "чорні нотаріуси" і "чорні реєстратори" існують в Україні. Найгіршим є те, що це виведено в ранг державного рейдерства і злочинної змови саме тих, які мають це все зупиняти", - зазначив Федір Олексюк. Він також презентував спеціальне видання "Антикорупційний вісник "Ваша Надія".  "Вісник видається поквартально, підписка здійснюється через Укрпошту. Починаючи від першого номера постійно піднімаємо серйозні теми щодо боротьби з корупцією, подаємо історичний ракурс корупції а також міжнародний досвід, зокрема, Китаю, Кореї, Сінгапуру інших країн. Корупційні схеми досить витончені і виглядають візуально ніби законними. Друкуємо також журналістські розслідування, подаємо правову оцінку подіям. Адже у редакції працюють  колишні слідчі, юристи і половину справ ведуть саме вони".

Володимир Грінченко, правозахисник, позаштатний журналіст Вісник розповів про співпрацю редакції з Європейською поліцейською асоціацією в Україні і про захист інтересів громадян та держави в рамках підписаного між сторонами Меморандуму. Щодо Меморандуму, підписаного між Європейською поліцейською асоціацією в Україні та Громадсько-соціальним інформаційним агентством "Ваша Надія", то його  підписано з метою підтримки, розвитку і просування нових методів боротьби з корупцією та іншими злочинами у суспільстві шляхом спільної діяльності через інформаційну та правову підтримку.

Ужгородський прес-клуб

Подібні новиниПопулярні новини

Історія в кущах: на Кальварії є закинута секція із похованням доньки губернатора Григорія Жатковича (Фото)

    Історія

Кладовище на пагорбі Кальварія в Ужгороді є місцем, де можна вивчати історію краю. Там поховані відомі державні діячі, художники, письменники, лікарі, музиканти, ...