Погода Ужгород, Закарпаття 2 °C
Субота, 20 квітня 2019 року
  Останні новини:
   

Ретро-потяг вирушив у перший рейс (Фото)

серпня 05
12:38 2017

Пісні з танцями, театралізовані сцени, паровозні селфі, яскраве, палюче сонце і... сім потів з чола – так коротко можна описати перший туристичний рейс ретро-паровоза ГР-280 на Закарпатті. У п'ятницю о 12.00 потяг вирушив із Виноградова й доїхав до Хмільника, а потім повернувся назад до Берегівського депо, як і було заплановано організаторами.

По дорозі паровоз зробив п'ять зупинок, одну з яких "позапланову". Через 100 метрів після початку руху потяг зупинили "озброєні нацисти", щоб перевірити, чи немає серед пасажирів "зайців". По ходу паровоза квитки перевіряли ще дві групи контролерів – "чекісти" в голубих кашкетах і "озброєні воїни УПА", котрі особливо прискіпливо цікавилися, чи нема серед пасажирів москалів.

Загалом перший рейс удався на всі сто за винятком однієї несподіванки. У п'ятницю на Закарпатті видався особливо спекотний день, а на Виноградівщині (яка є найтеплішим районом області) стрілка термометра піднялася до 38 градусів! Тому у вагонах навіть при відчинених вікнах було гаряче не тільки від музики й пісень. Пасажири жартували, що в таку погоду ретро-потяг має не тільки розважальні, але й лікувальні властивості – виведення з організму шлаків, "саунотерапія", схуднення тощо...

– Перший рейс показав, що слід зробити в першу чергу для вдосконалення туристичного маршруту, – наголосив Геннадій Москаль, котрий разом із Михайлом Рівісом та керівництвом Виноградіщини теж був пасажиром ретро-потяга. – Із Виноградова до Шаланок ми замість запланованих двох годин доїхали за півтори. Зупинки в селах, де пасажири можуть вийти з потяга й продегустувати місцеві страви й напої, слід зробити довшими. А сам маршрут продовжити з Хмільника до Іршави. Ми зробимо все це в рамках пілотного проекту, який тільки почався. Ну, а щодо сьогоднішньої спеки скажу таке – у Німеччині ретро-потяги також не мають кондиціонерів, але пасажири не нарікають на це, а їздять так само, як і ми сьогодні. Їм потрібна автентика, заради якої вони жертвують комфортом. Уже в кінці наступного тижня аномальна спека на Закарпатті закінчиться, і поїздки в ретро-потязі стануть цілком комфортними... Я дякую всім, хто долучився до нашого свята для популяризації Боржавської вузькоколійки, а особливо – команді старенького паровоза ГР-280, який сьогодні потрудився на славу й сумлінно тягнув три пасажирські вагони з Виноградова до Хмільника. Його гучне чмихання, сигнал і вугільний дим із труби викликали справжній фурор у туристів і мешканців сіл, що розташовані вздовж залізничної колії. Перший туристичний рейс паровоза показав – Боржавську вузькоколійку, яка є одним із символів Закарпаття, необхідно відродити!

Прес-служба Закарпатської ОДА

Подібні новиниПопулярні новини

Втрачений Ужгород: історія ресторатора Мано Фюреді (Фото)

    Втрачений

Дивно, як місто може швидко забути навіть тих людей, чиє ім'я багато років було на слуху у всіх. От кого би зі старожилів-корінних ужгородців ви не запитали, чи ...