Сьогодні, 1-го лютого, в Ужгороді головний лікар Закарпатської обласної клінічної лікарні Андрій Русин розповів журналістам про те, яка в області ситуація із онкозахворюваннями.
Зустріч приурочена до Всесвітнього дня боротьби з раком. Сьогодні у світі проводяться заходи та акції, яка мають на меті привернути увагу до цього захворювання.
Як відзначив, Андрій Русин в області системно працюють над покращенням допомоги онкохворим. Зокрема наразі в Закарпатті більше 20 тисяч пацієнтів, які живуть з цим діагнозом. “У 2004 році, коли я очолював диспансер, таких людей було тільки 7000. Тобто за 10 років приріст майже в тричі. Це говорить про те, що якість і діагностика лікування суттєво виросла”, – відзначив очільник онкодиспансеру.
Також організовано 10 хірургічних ліжок у відділенні голови і шиї і оперативні втручання, які раніше пацієнтам доводилося робити за межами області, зараз можна провести в Закарпатті.
Окрім того, обласний онкодиспансер один із провідних закладів в державі, де виконуються органозбережні оперативні втручання при ракові молочної залози. Проводять весь спектр лікування органів кишко-шлункового тракту. Зараз, пояснив лікар, для того, аби відповідати європейським стандартам, не вистачає тільки лінійного прискорювача. Однак проект на будівництво корпусу під 2 такі апарати вже є. Наразі проводять зустрічі для того, аби залучити іноземні інвестиції.
Найчастіше хворіють на серцево-судинні захворювання, а онкологія виходить на друге місце по частоті, а за причиною смертності до 2020-го року має вийти на перше місце за прогнозами спеціалістів ВОЗ серед людей працездатного віку. Дуже важливим є питання ранньої діагности, оскільки це значно збільшує шанс людини одужати. Це міф, що рак невиліковний, на ранніх стадіях він лікується. Головне – не зволікати. Окрім того, чим більш запущений процес, тим вартіснишим буде лікування, – відзначив Андрій Русин.
“Про Захід”