Відійшла у вічність піаністка Етелла Чуприк

Опубліковано:

На 55 році життя пішла одна з найвидатніших піаністок свого покоління – Етелла Чуприк. Інформацію про це оприлюднив у соцмережах Львівський органний зал.

Етелла Чуприк – неймовірна піаністка, вона не розставался з роялем від самого дитинства, вона грала поспіль весь цикл ДТК Баха, всі фортепіанні сонати Моцарта та Бетовена. Записала 13 компакт-дисків. Була доценткою Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка. Народна артистка України.

У цьогорічному інтерв’ю перед концертом у Львівському органному залі пані Етелла сказала: “Я в середині дуже щаслива людина. Тому і вік мій не відповідає вигляду. Бог створював людей, щоб вони були щасливі. Так і треба жити. Тішитися кожен день життям і всім, що маєш. Той, хто дає, той має Дякуємо, пані Етелло, за те, що дарували нам “. – так написали музиканти в ФБ.

Довідка:

Народилася 20 червня 1964 року в м. Виноградові Закарпатської області в багатодітній родині.

Грі на фортепіано навчалась з трирічного віку, спочатку під керівництвом закарпатських чехів, яких звали Дюсі Бачо та Мігаль Варга, згодом — під керівництвом випускниці Празької консерваторії, викладача місцевої музичної школи Гергель Юдіти Гейзівни. В п’ятирічному віці виступила з своїм першим концертом, на якому виконала Вальс № 7 Шопена та Серенаду Шуберта.

1986 року закінчила Ужгородське державне музичне училище імені Дезидерія Задора (викладач — Мар’яна Степанівна Валковська).

Закінчила Львівську консерваторію імені Миколи Лисенка (клас професора — Марина Юріївна Крих – Угляр).

Заслужена артистка України 1994р.

Була спеціальна стипендіаткою Асоціації Ріхарда Вагнера в Байройті (Німеччина).

З 1996 року — віце-президент Асоціації українських піаністів.

З 1998 року — доцент кафедри спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії імені М.Лисенка.

З 2010 – 2019 року — солістка Закарпатської обласної філармонії.

2016 року Етеллі Олександрівні присвоєно звання народної артистки України.

Брала участь в гастролях з симфонічними оркестрами в Європі. Виступала з відомими диригентами, зокрема з Джансугом Кахідзе, Федором Глущенком, Володимиром Сіренком, Андрашом Лігеті, Єжи Сальваровскі, Богуславом Мадеєм, Володимиром Понькіним, Робертом Кенігом,Реінгардом Сеіфрідом,Андрашом Келлером,

В репертуарі — понад 300 сольних творів серед них Й.С.Баха 48-м прелюдій і фуг з ДТК, В.А.Моцарта 19-ть фортепіанних сонат та Л.В.Бетховена Тридцять дві сонати , і понад 20 концертів для фортепіано з оркестром.

Записала 13 компакт-дисків.

Про Захід