Save Uzhhorod: В Ужгороді збудують ще одну 16-типоверхівку (Фото)

Опубліковано:

Про це повідомляє у соцмережах Save Uzhhorod.

Будемо мати чергове одоробло в Ужгороді — 16-поверхівку, що нависатиме над набкою, липовою алеєю, мостом Масарика та модерністським кварталом Малий Ґалаґов. Імовірно не зовсім законне, але це мало кого турбує. – йдеться у дописі.

Відповідно до історико-архітектурного опорного плану міста Ужгород вказаний об’єкт безпосередньо межує з історичним ареалом та комплексною охоронною зоною пам’ятки містобудування місцевого значення, а також знаходиться безпосередньо в зоні регулювання забудови 1-ї категорії, де діють суворі обмеження по висотності. Згідно з режимами використання в межах цієї зони допустима висотність забудови — до 5 поверхів. Крім того, запланована багатоповерхівка буде розташована впритул до потенційного об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — урядового кварталу Малий Ґалаґов і очевидно розміститься в його буферній зоні. – кажуть активісти.

Висотність будинку може негативно вплинути на об’єкт ЮНЕСКО, на його можливість успішного номінування.

Ще у 2018 році головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський вже видавав містобудівні умови та обмеження для цього об’єкту. Згідно з ними висота будівлі тоді була обмежена 12-ма поверхами.

Тоді ж, 14 червня 2018 року, Міністерство культури України відмовило у погодженні історико-містобудівного обгрунтування (ІМО), поданого ТзОВ «Наша спадщина» в інтересах забудовника (реєстраційний номер 3102/10-2/13-18).

З того часу гранична висотність будинку підросла до 16-ти поверхів.

Імовірно були видані нові містобудівні умови та обмеження (відомо ж, що наш головний архітектор — щедра душа). Також змінилася і формальна адреса будівництва — була Студентська набережна 2А, а зараз це вже вул. Закарпатська, 1Д.

Чи були отримані всі погодження та дозволи, включно з органами охорони культурної спадщини — невідомо. – коментує Save Uzhhorod.

Про Захід