Закарпатські новини Останні новини Соціум

Ужгород – у переліку міст, де планується відкриття Центру підтримки підприємництва “Дія. Бізнес”

Це сьогодні на ознайомчій онлайн-зустрічі обговорили заступник Ужгородського міського голови Василь Пинзеник, начальник управління економічного розвитку міста Павло Логвінов, заступниця начальника управління освіти Ужгородської міськради Марина Пуківська з заступницею міністра з питань євроінтеграції Міністерства цифрової трансформації України Валерією Іонан.

Як зазначили на зустрічі, такі центри вже є в Харкові, Миколаєві та Києві, донорами відкриття Центру підтримки підприємництва “Дія. Бізнес” в Ужгороді стануть корпорації Nokia та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Окрім ініціативи “Дія. Бізнес”, міністерство реалізує й проєкт “Дія. Цифрова освіта”, адже люди повинні вміти користуватися цифровими послугами. Тому обговорили розроблення та прийняття концепції цифрової грамотності Ужгорода.

Василь Пинзеник відзначив готовність впроваджувати в обласному центрі Закарпаття напрацювання та досвід інших міст. Павло Логвінов додав, що в міській бібліотеці в Ужгороді вже діють безкоштовні навчання цифрової грамотності.

Також Валерія Іонан відзначила, що всі охочі можуть скласти національний тест із цифрової грамотності на https://diia.gov.ua/ (у розділі “Освіта”).

Це навчання за освітніми серіалами (“Основи кібергігієни”, “Підприємництво для школярів – ідея”, “Штучний інтелект для школярів” тощо), після чого пропонується підсумувати власний рівень, а результати тесту використовувати, зокрема, для пошуку роботи, аби працедавці одразу були обізнані з цифровою грамотністю потенційного працівника.

Крім того, на цьому сайті є 50 різних кейсів для створення власної справи. Підприємцям пропонують скористатися шаблонами потрібних документів, ознайомитися з корисною інформацією, на кшталт грантових можливостей, даних про інвесторів, банківських програм, онлайн-сервісів, є і карта інфраструктури підтримки підприємництва.

Заступник міського голови Василь Пинзеник підсумував, що інформацію розповсюдять і для ужгородських підприємців, а також визначать у міській раді Ужгорода відповідальних за постійну комунікацію щодо реалізації ініціатив Мінцифри, інформує пресслужба міськради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

96 − 88 =