Цінні подарунки за дитячі шедеври отримали закарпатські школярі

Опубліковано:

Дитячій творчості, креативності й запалу і карантин не завада. Доказом цьому став конкурс відео робіт «КЛАСНІ друзі – завжди РАЗОМ», що відбувся на сторінці Фонду Андрія Півня у мережі Фейсбук.

Впродовж місяця школярі боролися за звання найталановитіших режисерів, сценаристів та акторів і, разом з тим, за чудовий приз — мультимедійний комплект для потреб класу. Засновник фонду, відомий ужгородський підприємець й благодійник Андрій Півень каже, ідея такого творчого змагання виникла спонтанно.

«Думаю усі не раз бачили в Інтернеті відео, де італійці, іспанці, німці підтримували один одного у непрості часи карантину. Ми подумали, а чому б не надихнути й наших ужгородських дітей до чогось схожого. Адже дитяча щирість безумовна. Нам хотілося, аби діти поділилися своїм баченням того, що відбувається і як це вплинуло на їх життя. Та, найважливіше, ми прагнули, аби діти об’єдналися довкола спільної мети. Аби вони розуміли, що разом, плече до плеча можна досягти дуже багато»

Школярам було запропоновано записати й змонтувати відео сюжети, в яких би вони розповіли про своє життя на карантині та дружбу в режимі онлайн. На конкурс надійшло 4 відео роботи зі шкіл № 3,9 та 15 з міста Ужгород, а також Чабанівської школи Ужгородського району. З перших тижнів з’явилися два фаворити – школи №9 та № 15. Боротьба між ними була гарячою та захопливою. Практично голос в голос вони й дійшли до фінішу. Саме тому, підводячи результати конкурсу, організатори прийняли рішення вручити цінні подарунки обом класам.
Керівниця Фонду, дружина засновника, Віра Півень вважає таке рішення найбільш правильним.

«Ми слідкували за цими перегонами дуже уважно. По кілька разів переглянули кожне відео. Вже в обличчя знаємо усіх учасників роликів. Це захоплює. Бо ти розумієш, що у відео роботах діти, які живуть поряд, навчаються в наших школах. І вони усі чудові. Тож ми не могли обійти увагою їх здібності. Тому й вирішили, що без подарунків ніхто не залишиться. Хай такий фінал стане для них поштовхом ніколи не здаватися, йти до кінця і вірити, що все можливо, якщо сильно цього прагнути та докладати зусиль»

Класний керівник фіналістів, 5-Б класу Ужгородської ЗОШ №9 Ольга Шапран, згадує, про конкурс дізналася від колеги й, разом зі своїми учнями, відразу вирішили, що будуть брати участь.

“Під час карантину такий конкурс — це дуже круто, це стовідсоткове попадання! Він настільки нас всіх згуртував, ми почали значно більше спілкуватися між собою, стали дружнішими. Нас об’єднала спільна справа: ми залучали людей, розповідали про конкурс, агітували голосувати, підтримати нас. Всі переживали, вболівали за спільну справу”.

До підготовки відео діти підійшли дуже відповідально.

«Було нелегко, особливо з вибором ролей. Але ми записували ролик з душею і дуже старалися. Навіть створили окрему вайбер-групу, де обговорювали ідеї, свої репліки та всі деталі» – згадує одна з героїнь відео, учениця 5-Б класу 9-ої ужгородської школи, Дарина.

За час змагання роботи учасників в сумі набрали понад 5 тисяч вподобань, сотні підбадьорюючих коментарів та репостів. Така підтримка дуже мотивувала і дітей, і дорослих, які за них вболівали.

«Дуже позитивним моментом цього конкурсу стало те, що ми почали спілкуватись з людьми, з якими давно втратили контакт. Дітей це об’єднало, батьки згуртувалися, зрештою, ми всі стали одною великою, дружньою командою» – ділиться враженнями класний керівник ще одних переможців, 6-В класу ЗОШ №15 м. Ужгород Качур Світлана.

Окрім того, інші учасники конкурсу, майбутній 5-А клас школи №3 та учні 6-го класу Чабанівської школи Ужгородського району отримали заохочувальні подарунки – сертифікати, які можуть бути витрачені на потреби класу. Мама учасниці ролика з Чабанівської школи радіє за дітей, каже, взагалі не сподівалися на виграш. До слова, у цієї сім’ї, яка представляла Чабанівську школу на врученні подарунків у Фонді Андрія Півня, цікава історія. На Закарпаття вони переїхали з окупованого Криму.

«Ми майже ніколи нічого не вигравали, а тут така удача. Так класно, що зробили ці заохочувальні подарунки. Діти такі щасливі!».

У конкурсній роботі діти розповіли про своїх матусь, які стали для них героями карантину. А ось діти з 3-ої школи Ужгорода у своєму відео показали власноруч змайстровані вироби – результати карантинних буднів.

Переглянути усі роботи учасників можна на сайті Фонду Андрія Півня.
Тим часом у Фонді вже планують наступні цікаві онлайн проєкти та чекають закінчення карантину, аби повернутися до роботи в режимі офлайн з новими ідеями і заходами.

Про Захід