Соляні шахти на Тячівщині досліджуватиме робот (Фото)

Опубліковано:

Про унікальну подію для Закарпатті та Тячівщини зокрема у мережі “Фейсбук” підприємець та громадський діяч Іван Синетар:

“Щоб створити 3-Д карту проваль та систему попередження екологічних небезпек, затоплені соляні шахти досліджуватиме робот!
Розробники кажуть, що аналогів апарату нема у світі. Запуск техніки відбувся сьогодні на 9-й шахті рамках проєкту РЕВІТАЛ 1 у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства “Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020”.


За допомогою лазерної проекції робот створить надточну карту. Сьогодні його запустили у 9-ту затоплену шахту глибиною 450 метрів, раніше тут було відділення алергологічної лікарні. Головна мета проекту – екологічна оцінка можливостей природних ресурсів Солотвина з метою запобігання подальшого забруднення Верхньої Тиси через створення системи моніторингу. Ще одна важлива для області подія: підписання угоди про співробітництво між Закарпатською обласною радою та Загальними зборами регіону Саболч-Сатмар-Берег Угорщини. Як зазначив Олексій Петров – голова Закарпатської обласної ради, проект важливий, бо дозволить дослідити стан шахт та попередити екологічні небезпеки, а співпраця з сусіднім регіоном Угорщини допоможе реалізувати ще більше корисних та ефективних програм.
Оскар Шестак, який також є головою Європейського Об’єднання територіального співробітництва “ТИСА” – головного апліканта проекту, – наголосив, що зрозумівши реальний стан справ, можна буде у рамках співпраці залучати фінансування для комплексного вирішення проблеми. Сьогодні ми побачили дві різні ситуації. Велику проблему, яку роками не можуть вирішити багато державних структур, брак коштів та відсутність комплексного підходу на напівзруйнованих шахтах у Солотвині. І велику роботу та вкладені кошти в приватний проект соляної шахти у Нересниці. Сіль тут знайшли на глибині 16 метрів, а відвідувачів за кілька хвилин спускають у спеціальній люлюці на глибину у понад 50 – дихати цілющим повітрям. Дуже хочеться, щоб спільно ми допомогли, наскільки це можливо, вирішити проблему екологічних ризиків у Солотвині, а також – розвивати такі неймовірні інвестиційні проекти, як у Нересниці.” – Йдеться у дописі

Про Захід