Про фінансування скаутського руху “Пласт”: за чиї кошти проводитимуть навчання

Опубліковано:

Як повідомляє Громадське з посиланням на прес-реліз “Пласту”, українська скаутська організація попросила депутатів Верховної Ради не включати норму про фінансування організації у відповідний законопроект (Нещодавно президент Володимир Зеленський ветував закон про державну підтримку “Пласту” і повернув його до парламенту на доопрацювання) та запустила кампанію зі збору коштів.

Організація закликала депутатів не включати пункт про фінансування “Пласту” в оновлений законопроект, аби «не входити у політичний контекст».

У зв’язку з тим, що вперше за останні роки організація залишиться без держфінансування, “Пласт” запустив кампанію зі збору коштів для «масштабного розвитку та діяльності». Зібрати планують 10,5 мільйона гривень.

Голова “Пласту” Станіслав Андрійчук розповів, що ці кошти допоможуть підготувати нових волонтерів-виховників та створити нові осередки організації.

Разом з тим, про ситуацію із фінансуванням на Закарпатті розповіла “Про Заходу” волонтер руху “Пласт” Людмила Лівак:

Пласт запустив кампанію зі збору коштів, але це не означає, що Пласт відмовляється від державного фінансування, яке вже є наразі. Зараз ми все ще діємо, як будь-яка громадська організація, подаючи проєкти на фінансування. Але це фінансування стосується в першу чергу пластових таборів, як окремо взятих заходів. Ці кошти, які ми залучаємо на проведення заходів, тобто таборів, в першу чергу допомагають зробити ці табори доступнішими для дітей з малих містечок чи сіл, де батьки не завжди можуть собі дозволити повністю покрити витрати на табір. Ця ж кампанія по збору коштів стосується більше інституційної підтримки, яка дозволить організації зрости і розвинутися, особливо на тих теренах, де пластунів раніше не було. Наразі такої інституційної підтримки немає, тому це створює певні труднощі із залученням нових волонтерів, створення пластових домівок, проведення навчань для волонтерів, забезпечення їх методичними матеріалами і літературою і тд.

Місцеве фінансування відбувається так само, як відбувалося:

На якісь заходи ми пишемо проекти й отримуємо якесь фінансування від Управління молоді і спорту ОДА. Табір от мали напряму з міністерства фінансований. А решта всіх акцій своїми силами. Ми так само залучаємо кошти, як і решта неприбуткових організацій. На домівку, наприклад, через громадський бюджет отримали фінансування. Але інституційної підтримки постійної ми не маємо. Бо якщо взяти до порівняння Франківськ чи Львів, де існують міські програми підтримки Пласту, то у нас в місті такого нема. Тому в нас нема жодного платного працівника, який би займався постійним адмініструванням. Усе на волонтерських засадах, – додає пані Людмила.

Про Захід