Здоров'я

П’ять міфів про вірусний гепатит

Вірусний гепатит – це невиліковне захворювання. Організм може самостійно справитися з гепатитом. Гепатит можна “підхопити” в громадських місцях. Ці та інші міфи про гепатит залишаються дуже розповсюдженими.

Міф 1: гепатит неможливо вилікувати. Певні види гепатиту, наприклад, вірус гепатиту В дійсно неможливо повністю вивести з організму, однак можна істотно знизити активність вірусу. А от гепатит С цілком піддається лікуванню на ранніх стадіях.

Міф 2: з вірусом гепатиту С організм здатний впоратися самостійно. Насправді, таке трапляється тільки у 15% випадків. В решті випадків гепатит С переходить у хронічну форму і за відсутності лікування за кілька років може перерости у цироз та рак печінки.

Міф 3: гепатит можна “підхопити” у громадському транспорті та вбиральні. Вірус потрапляє в організм тільки через кров та біологічні рідини. При побутовому контакті інфікування не відбувається. А от при поцілунку передача вірусу може відбутися, якщо на слизовій оболонці рота є мікротравми.

Міф 4: якщо не болить печінка, гепатиту немає. Хронічні гепатити переважно протікають безсимптомно, супроводжуючись тільки загальною слабкістю та нездужанням. Тільки на пізніх стадіях та при розвитку цирозу печінки починають з’являтися видимі симптоми: жовтяниця, зміни кольору калу та біль у правому боці.

Міф 5: при гепатиті протипоказане грудне вигодовування. Насправді, якщо мати інфікована вірусом гепатиту, але дотримується певних заходів безпеки, то через грудне молоко вірус не потрапить до організму дитини.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш вебсайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75;
067 312 66 69; 050 338 17 48.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

45 + = 48