Здоров'я

Небезпечні міфи про ГРВІ

Що заважає нам самостійно боротися із “сезонними” інфекційними захворюваннями? Неготовність організму, тобто слабкий імунітет, та недотримання правил профілактики ГРВІ. А ще – кілька небезпечних міфів, розповсюдження яких обертається для нас кількома епізодами хвороби за сезон.

Міф 1: заразити когось можна, тільки маючи симптоми. До третини всіх людей є носіями вірусу грипу, навіть не підозрюючи про це. Тому, якщо вам відомо про період активності вірусу в вашому регіоні, просто намагайтеся звести до мінімуму контактування з іншими – для своєї безпеки та безпеки оточуючих.

Міф 2: одяг “не по погоді” небезпечний для здоров’я. Можливо, але не у випадку з вірусом грипу. Переохолодження як таке не може призвести до інфікування. Але підвищує ймовірність початку запальних процесів, загального ослаблення організму, а це в свою чергу підвищує ризик “підхопити” й вірус.

Міф 3: вакцинація від грипу – 100% гарантія від хвороби. Насправді, до і після вакцинації слід уникати контактів із хворими, не нехтувати правилами особистої гігієни й пам’ятати про всі заходи профілактики. Вакцина – тільки помічник, але аж ніяк не панацея.

Міф 4: щеплення – одне на все життя. Вакцина діє не довше одного року, до того ж вірус постійно мутує. Крім того, кожного сезону в певному регіоні можуть розповсюджуватися різні штами вірусу. Тому щеплення слід робити щороку й за рекомендацією сімейного лікаря.

Міф 5: грип лікується антибіотиками. Тільки в тому разі, якщо до вірусної приєднується бактеріальна інфекція і виключно за призначенням лікаря. В іншому разі антибіотики при вірусній інфекції можуть нанести значної шкоди організму.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш вебсайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75;
067 312 66 69; 050 338 17 48.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − 7 =