На Закарпатті збудують новий пункт пропуску

Опубліковано:

Питання будівництва нового міжнародного пункту пропуску «Біла Церква-Сігету Мармацієй», що на українсько-румунському кордоні, обговорили керівництво Закарпатської облради та Генеральний консул Румунії у смт Солотвино Грацін-Флорін Пирву під час двосторонніх перемовин. Серед запрошених – перший заступник начальника Закарпатської митниці Микола Кутєпов та начальник управління адміністративно-господарської діяльності митниці Едуард Маляр.

Дипломат поінформував присутніх, що румунська сторона незабаром розпочне тендерні процедури на будівництво мосту через річку Тису, через яку пролягатиме перехід. Будівництво нового КПП розпочнуть у другій половині 2023 року і вже наступного – 2024-му,  планують ввести в експлуатацію. Перехід з румунського боку зводитиметься за кошти ЄС за програмою розбудови інфраструктури. Очікується, що на рівні  МЗС України та Румунії буде підписана угода про відкриття КПП.

Щодо будівництва з українського боку, то представники Закарпатської митниці розповіли, що вже отримано у постійне користування 11,4 га земельної ділянки під зведення митно-прикордонної інфраструктури. Тут також знаходитимуться стаціонарні скануючі системи, сервісні зони для великогабаритних автомобілів, до яких збудують понад один кілометр підїзної дороги.

Під час перемовин сторони домовилися зустрітися у найближчий час для  обміну напрацьованих питань для їх узгодження та забезпечення повноцінної роботи. Зокрема, що стосується пропускної здатності та організації руху у місцях, де передбачено сервісні зони для відпочинку водіїв великовагового транспорту. Адже цей пункту пропуску забезпечить організацію і руху вантажівок, що насамперед розвантажить КПП «Дяково», та з’єднає автодороги державного значення України (Н-09) і Румунії (DN19 – DN18).

Довідково: новий КПП ««Біла Церква-Сігету Мармацієй» – для автомобільного вантажно-пасажирського та пішохідного сполучення. Відстань від Ужгорода – 163 км. Орієнтовна пропускна спроможність – 1000 громадян, 1000 – легкових авто, 400 – вантажних та 30 – автобусів. Згідно з розпорядженням КМУ, на розбудову цього КПП до 2023 року загалом передбачено 460 млн грн.

Пресслужба Закарпатської митниці

Про Захід