На Закарпатті шахрайським шляхом заволоділи землями

Опубліковано:

Шахрайським шляхом заволоділи землями закарпатців на майже 1,8 млн грн – підозрюють депутата та двох спільників

За процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури організованій групі в складі депутата сільської ради Хустського району, землевпорядника та нотаріуса повідомлено про підозру у шахрайстві (ч. 4 ст. 190 КК України). Двох осіб підозрюють і у підробленні офіційних документів (ч.ч. 2, 3 ст. 358 КК України), а депутата – у пособництві цьому (ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 358 КК України).

Як повідомив начальник відділу обласної прокуратури Ігор Коптєв, депутат організував схему незаконного відчуження земель від жителів одного з сіл на Хустщині. Шляхом обману він отримував від громадян акти на право власності на ділянки. У подальшому, таємно від реальних власників, відбувалося фіктивне переоформлення ряду документів. До цього процесу були залучені двоє спільників, які складали та видавали підроблену документацію – інженер-землевпорядник та приватний нотаріус. Останню також підозрюють у зловживанні повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365-2 КК України).

Шахрайську схему з нерухомістю ділки провертали під приводом допомоги закарпатцям в оформленні земель, однак кінцевою метою було відчуження її на користь третіх осіб. Протягом 2018-2020 років неправомірні дії підозрюваних завдали громадським інтересам збитки на близько 1,8 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі ГУ Нацполіції в Закарпатській області за оперативного супроводу Закарпатського управління ДВБ НПУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Про Захід