На Закарпатті презентували проєкт допомоги бізнесу в умовах відключення електроенергії

Опубліковано:

Голова Закарпатської ОВА-начальник ОВА Віктор Микита і його заступник Василь Іванчо на зустрічі з головою обласної ради Володимиром Чубірком та представниками депутатських фракцій облради представили проект Програми підтримки місцевого бізнесу в умовах відключення електроенергії.

Ідеться, у першу чергу, про підтримку того сегменту бізнесу, на податках якого тримається обласний бюджет, що у поточному році складався на 84% з таких надходжень.

«Дуже важливо зберегти хоча б те ядро, ту “конячку”, яка тягне наш бюджет. Для цього ми провели певний аналіз і подумали, як взаємовигідно це зробити. Адже той факт, що сьогодні, вийшовши у центр міста під час відключення електроенергії, ми чуємо гул генераторів і бачимо хмару диму від їх роботи — не є нормою і так тривати довго не може. Хоча б через те, що генератори дуже швидко виходять з ладу, на їх заправку для виробничих потужностей, треба щонайменше 50 літрів пального або близько 2,5 тис гривень у день і, зрештою, як ми прорахували, на цій усій історії кінцева вигода є хіба що для перекупів генераторів, які заробляють понад 300% на їх продажі», – зауважив Віктор Микита.

Відтак представив проект майбутньої програми, яку пропонується прийняти ще до Нового року для порятунку бізнесу. Вона полягає, по-перше у стимулюванні бізнесу переходити на потужні акумулятори, які знімають гул і загазованість та у результаті обходяться у рік у 3,5 разів дешевше, аніж обслуговування -бензо, -гідро -газо та дизельних генераторів. На наступному етапі власники акумуляторів можуть встановити сонячні панелі і виходити на економію та згодом, через розширення кількості панелей – на повне покриття витрат на електроспоживання.

Власне стимулювання відбуватиметься на основі аналізу того, скільки підприємство заплатило ПДФО в обласний бюджет. Пропонується таким підприємствам відшкодовувати 30% від вартості придбаного акумулятора, але не більше 300 тисяч гривень.

«Надалі за нашою угодою з «Ощадбанком», під 2% річних ми можемо застосувати пільгове кредитування на закупівлю сонячних панелей. Розглядається і можливість сплати першого внеску у вигляді 30% від вартості обладнання за підприємство, яке не має одразу таких коштів», – пояснив голова ЗОВА.

Компенсації відбуватимуться за рахунок обласного бюджету та бюджетів громад, на території яких зареєстрований бізнес.

«У тих умовах, у яких нині опинився бізнес, пропонована головою ОВА ініціатива має право на життя. Це – наш, як обласної влади, крок на зустріч підприємцям, за податки яких ми сьогодні можемо підтримувати армію, платити зарплати, прихищати внутрішньо-переміщених осіб та закривати низку інших потреб краю», – прокоментував зустріч голова облради.

Проект програми буде презентовано бізнес-спільноті області, відшліфовано і підготовлено до прийняття у сесійній залі.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід