Здоров'я Регіональні Новини

На Закарпатті є перші 2 випадки ефективного зняття із ШВЛ пацієнтів з коронавірусом (Фото)

Про це розповідає у соцмережах ОКТМО “Фтизіатрія”.

Ще з 22 квітня 2020 року Центр легеневих хвороб розпочав надавати медичну допомогу пацієнтам із гострою коронавірусною хворобою.

На сьогодні заклад вже прийняв на лікування у ковід-відділення 317 пацієнтів із COVID-19. У блоці інтенсивної терапії проліковано 64 пацієнтів.

Наразі у закладі із 283 пролікованих – 262 пацієнтів виписано із одужанням. На жаль, є і 21 летальний випадок, переважно пацієнти, які госпіталізовані ургентно та у вкрай важкому стані із супутніми захворюваннями.

Для комплексної діагностики та лікування додатково залучають рентгенолога, кардіолога, торакального хірурга, ендоскопіста та інших фахівців.

За останній період, розповідають медики, значно зросла кількість госпіталізації саме «важких» пацієнтів. Блок реанімації постійно заповнений важкими хворими, які потребують кисневої терапії та цілодобового нагляду.

За життя кожного пацієнта ми боремося до останнього, використовуючи всі наявні ресурси та можливості. В практиці ми використовуємо всі способи та етапи кисневої терапії. Тільки для кисневої підтримки через централізовану систему постачання використано майже 600 балонів медичного кисню! – кажуть фтизіатри.

Перевід пацієнта на штучну інвазійну вентиляцію легень, лікарі вважають не вироком, а останнім шансом на життя. За цей період інтубовано та переведено на інвазійну штучну вентиляцію легень 20 пацієнтів, із них у 4 пацієнтів поставлено трахеостому.

Вагомим досягненням у боротьбі із COVID-19 є перші 2 випадки (!) в Закарпатті ефективного зняття із інвазійної штучної вентиляції легень пацієнтів у нашому закладі (нашу гордість та радість за цих пацієнтів медична спільнота зрозуміє).

Ми зустрілися із новою хворобою, яка ще достатньо не вивчена, має різноманітні прояви та перебіг. Це був важкий, тернистий шлях, але наша команда адаптувала свій досвід до нових викликів.

Це неймовірно цінні знання, які ми хочемо донести до кожного. – кажуть медики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

40 − 30 =