На інтерактивній мапі МЗС України щодо режиму в’їзду і транзиту через територію Чехії оновили інформацію

Опубліковано:

Як повідомляє Посольство України у Празі, на інтерактивній мапі МЗС України щодо режиму в’їзду і транзиту через територію Чеської Республіки в умовах пандемії COVID-19 оновили інформацію.

Щоб уникнути непорозумінь і проблем просять уважно ознайомитися з цією інформацією перед тим, як приймати рішення вирушити до Чехії або ж транзитом через цю країну.

Що потрібно знати насамперед?

В’їзд до Чехії громадянам України в рамках безвізового режиму тимчасово заборонений, оскільки Україна належить до країн “червоної зони” з точки зору епідеміологічної ситуації. Винятками є ті громадяни, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання у Чехії, чеські довгострокові візи, або ж чеські короткострокові візи, видані після 11 травня 2020 року. Такі громадяни мають право в’їхати на територію Чехії, однак вони зобов’язані невідкладно повідомити про своє прибуття епідеміологічну станцію за місцем проживання, зробити тест PCR і протягом 72 годин з моменту прибуття надати епідеміологам його результати. В іншому разі такий громадянин буде змушений пройти 14-денну ізоляцію.

Транзит через Чехію, особливо в разі, якщо він здійснюється з України до країн Шенгенської зони, значно ускладнений. Слід врахувати, що необхідні для цього умови з практичної точки зору виконати майже неможливо.

Якщо ви не маєте гарантії того, що зможете, наприклад, отримати ноту посольства тієї країни Шенгенської зони, куди ви прямуєте, то рекомендуємо відмовитися від транзиту через Чехію.

Максимальний термін перебування громадянина на території Чехії в умовах транзиту не може перевищувати 24 годин.

При цьому необхідно врахувати, що:

У разі, якщо громадянин повертається через Чехію в Україну, то такий транзит дозволяється виключно за умови наявності ноти Посольства України в Чехії.
1. Якщо ж громадянин прямує в одну з країн ЄС, перед в’їздом на територію Чехії понад 12 годин перебував в одній з країн «червоної зони» (в т.ч. в Україні) і при цьому має дозвіл на проживання в одній із держав ЄС, транзит дозволяється виключно за умови наявності ноти посольства цієї країни в Чехії.
2. Якщо транзит здійснюється авіаційним транспортом в аеропорту м. Прага:
– у разі, якщо приліт відбувається до Терміналу 1 (для літаків, які відбувають/прибувають з країн, що не входять до Шенгенської зони, в т.ч. з України), а відліт – з Терміналу 2 (для літаків, які відбувають/прибувають з країн, що належать до Шенгенської зони), то ця ситуація трактується як в’їзд до Чехії (оскільки при переході між терміналами пасажири проходять паспортний контроль) і допуск здійснюється в порядку, передбаченим у зазначеному вище пункті 1.
– у разі, якщо приліт здійснюється до Терміналу 1 (для літаків, які відбувають/прибувають з країн, що не входять до Шенгенської зони, в т.ч. з України), а відліт також з Терміналу 1 – до країн з-поза Шенгенської зони, то пасажири при переході між гейтами в межах одного терміналу не проходять паспортний контроль і не вважаються такими, що в’їхали на територію Чехії, а отже можуть безперешкодно продовжувати подорож до країни призначення за умови наявності дозвільних документів на в’їзд до неї.

Про Захід