Мукачівська хорова школа хлопчиків та юнаків відзначила 40-річчя

Опубліковано:

12 вересня Мукачівська хорова школа хлопчиків та юнаків святкувала 40 років із дня заснування.

Мукачівська хорова школа хлопчиків та юнаків давно відома в Україні і за кордоном як центр дитячого і юнацького хорового мистецтва. Її історія бере початок з 1983 року, з часу заснування Мукачівського хору хлопчиків – хорової студії, на базі якої в 1989 році створена Мукачівська міська експериментальна хорова школа хлопчиків та юнаків, а в 1991 році – Мукачівська хорова школа хлопчиків та юнаків як державний мистецький навчальний заклад.

Засновник хорової школи і хору хлопчиків та юнаків – Володимир Волонтир, відомий далеко за межами України композитор, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки композиторів України, лауреат Всеукраїнської премії ім. В.Косенка, обласної премії ім. Д. Задора, Мукачівської міської премії ім.О.Духновича, почесний громадянин міста Мукачева, незмінний директор хорової школи і художній керівник хору хлопчиків та юнаків.

За роки своєї творчої діяльності хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи репрезентував хорове мистецтво України більше ніж у 20 країнах Європи: Литві, Латвії, Естонії, Словенії, Словаччині, Чехії, Югославії, Польщі, Угорщині, Німеччині, Австрії, Франції, Бельгії, Італії, Іспанії, Португалії, Голландії, Румунії та ін.

Багато випускників хорової школи обрали музику своєю професією, стали диригентами, співаками, композиторами, викладачами музики, священиками різних релігійних конфесій. Але найголовніше, що духовність і спів стали невід’ємною часткою життя всіх, хто навчався і навчається у хоровій школі, співав і співає у хорі хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи.

Мукачівська міська рада

Про Захід