МОН запрошує батьків та освітян долучитися до реформування дошкільної освіти

Опубліковано:

Чи обов’язково дитині здобувати дошкільну освіту в дитячому садку? Як адаптувати дитину до навчання у закладі? Якою має бути якісна освіта та безпечне освітнє середовище? І чи існує альтернатива вже відомим форматам роботи закладів дошкільної освіти? Ці питання хвилюють усіх відповідальних батьків, адже саме у дошкільному віці закладається фундамент розвитку та подальших успіхів дитини.

Міністерство освіти та науки України закликає усіх батьків взяти участь в онлайн-опитуванні щодо основних засад дошкільної освіти та особисто стати рушієм масштабної реформи дошкільної освіти, яка є пріоритетом МОН на наступні п’ять років. До участі в опитуванні, що триватиме до 23 грудня включно, також запрошуються працівники закладів дошкільної освіти, управлінці у сфері дошкільної освіти та представники профільних громадських організацій.

Заповнення форми займає лише декілька хвилин, однак результати опитувальника зможуть показати реальну точку зору суспільства, що обов’язково буде враховано при розробленні ключових нормативних документів. Це — не лише піклування про розвиток власної дитини, а й можливість змінити майбутнє більшості українських дітей.

Онлайн опитувальник є частиною циклу публічних консультацій, що
Міністерство освіти і науки України проводить за сприяння Національного Демократичного Інституту та Інституту “Республіка”. Під час консультацій, що були проведені у 6 містах України (Київ, Дніпро, Харків, Одеса, Львів, Тернопіль) МОН зустрілося з більш ніж 500 активними батьками, педагогами, освітніми управлінцям та представниками профільних громадських організацій з усієї країни, для того, аби почути їх бачення щодо необхідних змін та подальшого реформування сфери дошкільної освіти. Серед найважливіших тем консультацій – критерії якості дошкільної освіти, організація освітнього процесу, фінансування, альтернативні форми здобуття дошкільної освіти тощо.

Результати цих консультацій також будуть враховані під час розроблення Положення про заклад дошкільної освіти та інших нормативно-правових актів.

Якщо ви бажаєте взяти участь в обговоренні та долучитися до реформування дошкільної освіти, заповніть онлайн-опитувальник та поділіться власною думкою. Адже навіть маленька дія здатна стати рушієм до якісних позитивних зрушень у житті наших дітей.

Проведення консультацій стало можливим завдяки щедрій підтримці британського народу через Фонд розвитку ефективного врядування Сполученого Королівства.

Про Захід