Які перспективи чекають на медичні комунальні заклади облради Закарпаття?

Опубліковано:

У Закарпатській облраді під головуванням Ольги Олексик та відбулося засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС. Основна увага комісії була спрямована на плани розвитку медзакладів облради. 

Насамперед члени комісії вшанували хвилиною мовчання загиблих на війні з російськими окупантами земляків. Члени комісії запропонували внести зміни до рішення обласної ради від 2 грудня 2021 року «Про Регіональну програму «Турбота» на 2022- 2024 роки в частині можливості отримання одноразової матеріальної допомоги рідними сестрою чи братом загиблого мешканця Закарпатської області – учасника військових дій.

Директор департаменту соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації – обласної військової адміністрації Віктор Мацола поінформував, що на 3 роки на програму виділено 11 мільйоні вгривень. На цей рік було передбачено 30 мільйонів і дофінансовано ще 11 млн, з яких 9 млн 600 тис передбачено саме на надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих.

Відтак комісія заслухала фінансові плани та інформацію про ситуацію із звиплатою зарплат та у ряді комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я Закарпатської обласної ради.

Так Василь Скрип, директор «Обласного клінічного фтизіопульмонологічного лікувально-діагностичного центру» Закарпатської обласної ради поінформував, що заклад для оптимізації витрат скоротив суттєво кількість працівників та закрив частину відокремлених підрозділів, скоротив собі і заступникам утричі заробітну плату. У закладу через зміни у фінансуванні НСЗУ основної бюджетоформуючої послуги «Надання туберкульозного лікування» виник дефіцит у сумі 24 мільйони гривень. Крім того, із прибутків закладу щороку майже 2,5 мільйона гривень іде на виплату пенсій за шкідливість…

Роман Соскида, директор КНП «Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії» Закарпатської обласної ради повідомив, що заклад зможе здійснити виплати заробітної плати до кінця року. Однак, є проблема із закупівлею біохімічного аналізатора, ціною близько 1 млн грн, без якого заклад не отримає один із контрактів НСЗУ. Також до зими є гостра потреба у ремонті котельні та трубомагістралі, загальною вартістю близько 1, 6 мільйона гривень.

У свою чергу Еріка Полажинець, яка виконує обов’язки керівника КНП «Солотвинська обласна алергологічна лікарня» Закарпатської обласної ради, повідомила, що у червні закінчився контракт закладу з НСЗУ за 49-м пакетом НСЗУ. Відтак, лікарня може отримати 20 тис грн дефіциту на зарплату у місяць. Як вихід члени комісії та колеги пропонують розробити і надати у оновленому фінансовому плані ряд платних послуг, у тому числі й готельну послугу.

Також Михайло Поляк, керівник КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» Закарпатської обласної ради поінформував, що заклад зможе забезпечити виплату зарплати працівникам, принаймні до кінця поточного року. Проте, лікарня потребує генератор для бактеріологічної лабораторії та розхідний матеріал для належного зберігання імуно-біологічного матеріал.

Завідувач організаційно-методичного відділу «Обласного госпіталю ветеранів війни» Закарпатської обласної ради Мазуренко Євген у свою чергу інформував комісію про хід оптимізації роботи установи. Так із минулого року кількість працівників тут скорочено  із 162 до 69 та планується до 64 на кінець року. Він також повідомив, що заклад у змозі забезпечити виплату зарплати до кінця 2022 року. Разом з тим, госпіталь для подальшого контрактування та якісного надання послуг потребує модернізації обладнання.

Жваві дискусії викликав фінансовий план КНП «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» Закарпатської обласної ради. Керівник закладу Ростислав Лесів повідомив, що протягом останнього часутут скорочено 10 працівників і тепер їх кількість становить 76, з яких 20 лікарів. Клініка заробляє від 120 до 140 тис грн у місяць. 30% зарплати покриває НСЗУ і 70% — покривають самостійно. У той же час заступник голови облради Василь Дем’янчук, котрий є стоматологом за спеціальністю, зауважив, що суму, яку заробляють 20 лікарів у місяць може заробляти один лікар. Тому, якщо заклад хоче бути збереженим, потрібно переглянути організацію роботи і фінансове його наповнення. Найближчим часом комісія планує провести виїзне засідання у цьому закладі і спільно з працівниками розробити шляхи вирішення питання розвитку установи, у тому числі і через можливу здачу його приміщень у оренду.   

Насамкінець комісія погодила нові тарифи на платні медичні послуги комунальних некомерційних підприємств облради «Закарпатський обласний центр громадського здоров’я» і «Закарпатський обласний дитячий санаторій «Малятко» та розглянули ряд листів, які надійшли до постійної комісії і міжсесійний період.

У засіданні взяли участь заступник голови комісії Яринич Федір, секретар комісії Мешко Євген (онлайн), член комісії і заступник голови Закарпатської ОДА Петро Добромільський та голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету Наталія Штефуца.

Пресслужба Закарпатської облради

Про Захід