Гіперактивна дитина: проблема чи захворювання

Опубліковано:

Ми часто чуємо, як мами називають своїх малюків віком 2-4 роки гіперактивними та некерованими. Діти такого віку й справді бувають надзвичайно жвавими, іноді настільки, що заспокоїти дитину стає цілою проблемою. Але насправді, гіперактивність, або надрухливість – це не тільки психологічна, але й соціальна проблема: психомоторна збудженість, дратівливість, імпульсивність згодом заважають дитині адаптуватися в колективі та бути успішною в навчанні.

У психології гіперактивність вважається тільки одним із симптомів цілого ряду порушень, які називаються синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю. Сприяють розвитку цього синдрому генетичні фактори; порушення ЦНС при вагітності, або при пологах; негативний вплив сімейних факторів.

Активність та рухливість дітей віком від 2 до 5 років треба підтримувати та заохочувати, оскільки рух – це необхідна умова росту та розвитку дитячого організму.

Проте, варто знати й ознаки гіперактивності:
 неспокійні рухи стоп і рук;
 коли дитина не може всидіти на місці – на стільці, за столом;
 безцільна рухова активність: дитина бігає, стрибає, крутиться й не реагує на прохання зупинитися;
 надмірна говірливість.

Психологічні поради батькам гіперактивної дитини може дати тільки спеціаліст, тому, помітивши тривожні ознаки у поведінці дитини, варто проконсультуватися з неврологом та психологом.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам!
Наш вебсайт 🌐 ►https://astra-dia.ua/
За додатковою інформацією звертайтесь по📞:
0312 64 46 75;
067 312 66 69;
050 338 17 48

Про Захід