Події

Львівські митники виявили раритетні книги, монети та медалі

 

Всі ці історично цінні речі бельгієць намагався вивезти з України, інформує ГУ ДФС у Львівській області.

Громадянин Бельгії легковим автомобілем прямував у приватну поїздку з України до Республіки Польщі через митний пост “Угринів” смугою руху “зелений коридор”. Під час візуального огляду вказаного транспортного засобу виникла підозра щодо наявності в ньому товарів, прихованих від митного контролю. Автомобіль скерували на поглиблений огляд і в багажному відділенні серед особистих речей знайшли дев'ять книг XVIII-XX ст., 9 монет з кольорових металів різного номіналу іноземного походження ХХ ст., 4 медалі. Їх вилучили та скерували для державної експертизи.

Згідно з висновками експертів два предмети становлять певну культурну та історичну цінність. Це пам'ятні медалі “П'єр-Пауль Рубенс” 1840 року із зображенням пам'ятника Рубенсу в Антверпені та про театралізовану виставу-процесію із релікварієм Святої Крові у Брюгге, 1947 р.

Під час опитування громадянин Бельгії не заявив про будь-які предмети, обов'язкові для декларування. Так, він порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, тобто перевозив предмети, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України. Такі дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

98 − 91 =