Закарпатські християни відзначають Вербну неділю (Фото)

Опубліковано:

Цьогоріч в один день ваї несуть до церкви вірники східного і західного обрядів.

У всіх храмах області відбуваються Богослужіння, опісля яких відбувається освячення гілочок верби. Велика кількість людей зібралася і на служіння у греко-католицькому Хрестовоздвиженському кафедральному соборі, тут о 9.45 розпочалася Архієрейська  Божественна  Літургія. Поряд із собором розмістилися ятки волонтерів благодійного фонду “Карітас-Caritas” Мукачівської греко-католицької єпархії. Придбати тут можна велику кількість великодньої продукції: солодощі, писанки, свічки та багато іншого. Фонд покликаний допомагати всім потребуючим.

Вербну неділю ще називають Входом Господнім до Єрусалиму. Це свято, згідно зі Священним Писанням, відзначається з нагоди того, що в цей день Ісус Христос в'їхав до Єрусалиму. Його прибуття дуже широко і святково віталося людьми. Всі, хто зустрічав його в цей день чекали, що Син Господній виправить все, що відбувалося в світі. Зокрема, усуне всю несправедливість і відновить благополуччя, процвітання людей.

Натовп людей зустрів Ісуса. Всі раділи, співали пісні. А також, всі хто зібрався обмахували Ісуса Христа пальмовими гілками. Звідси у нас пішов звичай у Вербну неділю використовувати гілки верби. Ці дерева у нас ототожнюються з пальмами. Так відбувається тому, що верби в нашій країні розквітають одними з перших.

Якщо задуматися, то Вербна неділя не тільки урочисте і світле свято. Цей день також є одним з найсумніших і найтрагічніших в православній вірі. Адже практично всі ті, хто вітав Ісуса у Вербну неділю, вже через кілька днів били його і кидали в нього камінням з криками люті, вимагаючи, щоб його розіп'яли.

Фото Вікторії Жуйко

Про Захід