“Астра-Діа” – про основи спадковості

Опубліковано:

Кожен із батьків хоче, аби дитина була схожою на нього. Та навіть якщо це бажання дуже щире, все ж за схожість батьків та дітей відповідають основи спадковості – гени та хромосоми.

Ген є частиною молекули ДНК, а також ділянкою хромосоми – носія спадкової інформації. Саме особливості хромосом (розміри, кількість, форма) обумовлюють успадкування тієї чи іншої ознаки.

Наслідування певних ознак у великій мірі залежить від так званої сили гену. Науковці розрізняють домінантні (сильні) та рецесивні (слабкі) гени. Кожна людина має і ті, й інші і при зачатті майбутня дитина отримує певний набір генів від обох батьків і передбачити наперед, яким цей набір буде – майже неможливо.

Наприклад, домінантні гени відповідають за такі зовнішні ознаки, як темне і кучеряве волосся, темний колір очей, крупні риси обличчя. А от за світлі очі й волосся відповідають рецесивні гени.

Часто при народженні дитини трапляються сюрпризи: діти можуть наслідувати гени від далеких родичів і, наприклад, у батьків із русявим волоссям народжується рудоволосий малюк. В такому випадку батькам зовсім не варто ревнувати один одного, а натомість згадати всіх бабусь, дідусів та інших родичів.

Крім того, у спадок передаються й інші ознаки, такі як риси характеру, здібності, схильності та, на жаль, захворювання. Щодо інтелекту, то він передається завдяки Х-хромосомі, яких у жінок є дві, тому цей ген є найбільш активним. При цьому тато може передати свій високий інтелект тільки дочці.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш веб-сайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75;
067 312 66 69; 050 338 17 48.

Про Захід