Агенція регіонального розвитку Закарпатської області навчає краян проєктному менеджменту

Опубліковано:

Як залучити в громаду більше туристів і заробляти на цьому? Що зробити, щоб вдихнути життя у занедбані села? Як створювати нові робочі місця, аби люди не виїжджали за кордон? Хто може допомогти впровадити ідею, яка дасть поштовх для розвитку міста чи села? Звідки взяти гроші на нову каналізацію, щоб вода в колодязях людей стала чистішою і якіснішою? До кого звертатися, якщо тобі небайдуже, що відбувається в твоїй громаді і ти хочеш змін на краще? І нарешті – як визначити головну проблему і знайти правильне рішення, ефект від якого триватиме не місяць-два, а роки?

На ці та інші подібні запитання шукали відповіді 3 десятки активних і ініціативних закарпатців із різних районів області на тренінгу з проєктного менеджменту, який днями відбувся в Ужгороді. Його організувала Агенція регіонального розвитку Закарпатської області, тим самим давши старт новому великому проєкту, націленому на активізацію місцевих ініціатив і підготовку людей, які спроможні втілювати ідеї, що важливі для розвитку регіону.

Провів тренінг радник з розробки та впровадження проєктів Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» В’ячеслав Топоров. Він – один із кращих українських фахівців у сфері проєктного менеджменту.
– При розподілі фінансування все частіше використовується проектний підхід, тому важливо донести учасникам базові поняття. Моє завдання – навчити людей готувати якісні проекти, які відповідають місцевим потребам і дійсно пропонують цікаві інноваційні способи вирішення проблем, – каже В’ячеслав Топоров.

Учасниками тренінгу стали представники органів влади та місцевого самоврядування, бізнесу, медицини, депутати сільських, селищних, районних та обласних рад, старости сіл, керівники громадських організацій і благодійних фондів. А також – всі працівники самої Агенції регіонального розвитку Закарпатської області.

Керівник Агенції Віталій Попович відзначив широку географію учасників – до Ужгорода приїхали активні люди із 12 міст, сіл та селищ Закарпаття, які мають ідеї, як покращити життя в своєму регіоні.

– Радий, що приїхало багато людей з регіонів. Дуже сподіваюся, що в результаті навчань ми всі станемо добрими партнерами, розпочнемо тісну співпрацю і створимо багато цікавих розвиткових проєктів, – зазначив на початку тренінгу Віталій Попович.

Значна частина навчання проходила у формі командної роботи. Поділені на групи учасники тренінгу спільно визначали кореневі проблеми і радилися, яким шляхом і з допомогою яких інструментів можна їх вирішити.

Цікаво, що в результаті такої командної роботи деякі з ідей під завершення другого дня тренінгу почали викристалізовуватися у дуже перспективні й цікаві задуми.

Павло Рябоконь – керівник проєкту «Розбудова інституційної спроможності Агенції регіонального розвитку», у рамках якого власне відбувся тренінг. Каже, що це – перший із 6 запланованих навчальних модулів.

– Ми інвестуємо в знання, в людей, у нашу регіональну мережу, яку хочемо вибудувати. До речі, одним із результатів проєкту «Розбудова інституційної спроможності Агенції регіонального розвитку» стане оформлення 10 концепцій проєктів регіонального розвитку. Ці ТОП-10 проєктів мають бути справді важливими для Закарпаття, такими, що дадуть найбільший економічний ефект і зачіпатимуть 70-80% території краю. Зараз ми беремо таку планку і, навчаючись, починаємо рухатися до результату, – каже Павло Рябоконь.

Тож далі обов’язково буде…

“Про Захід”

Про Захід