31 травня – Всесвітній День боротьби з тютюнопалінням

Опубліковано:

За даними ВООЗ, тютюнова епідемія вбиває понад 8 мільйонів осіб у світі, з яких більше 1 мільйона не є курцями і помирають від хвороб, які викликані вторинним тютюновим димом. Також шкоду куріння завдає і економіці: за розрахунками експертів, щорічні економічні втрати складають 3,2% ВВП України або близько 90 млрд грн внаслідок ранньої втрати працездатності курцями, соціальних виплат та лікування хвороб, викликаних курінням.

«В Україні 85 тисяч смертей щороку пов’язані власне із курінням, і понад 14 тисяч – з впливом вторинного тютюнового диму. Аби зменшити можливість шкідливого впливу диму, варто збільшити кількість громадських місць, у яких буде повністю заборонено куріння, і така норма уже передбачена в законопроєкті 2813»,— зазначає Владислав Збанацький, заступник генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України.

 Довідково:
Всесвітній день без тютюну, запроваджений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я, відзначається 31 травня щороку. Тема Всесвітнього дня без тютюну у 2020 році — “Захист юнацтва та молоді від маніпуляцій тютюнової індустрії та запобігання їх вживанню тютюну та нікотину”.

Про Захід