22 жовтня – Всесвітній день людей з вадами мовлення

Опубліковано:

У світі близько трьох мільйонів людей мають проблеми з мовленням.
Ідея заснування цієї дати народилася за підтримки Міжнародної асоціації людей, які заїкаються (International Stuttering Association, ISA), заснованої в 1995 році і позиціонує себе як «рупор всіх заїк на міжнародному рівні».
 Мета цього дня – акцентувати увагу на проблемі людей із вадами мовлення і підтримка їх у суспільстві.
Мовлення – це основа людського розуму, від якого залежить засвоєння інформації, налагодження соціальних контактів. Найбільш часто мовні розлади проявляються в дитячому віці. До важких форм патологій відносять деякі види заїкання, дизартрія, алалія. Більшість порушень у мовленні можна виправити за умови вчасного звернення до логопеда.
☝️Заїкання – є значним порушенням мови і характеризується частим повторенням або пролонгацією звуків, складів, слів, частими зупинками або нерішучістю в промові, що розриває її ритмічність протягом. Причини виникнення заїкання досі точно не встановлені.
 Діагноз “заїкання” виставляється неврологом, психологом, психіатром або психотерапевтом, якщо представлені симптоми цієї недуги тривають більше трьох місяців.
Як правило, діагноз встановлюється на основі клінічної картини, проте щоб відрізнити неврозоподібні і психогенні заїкання від інших органічних причин дефекту мови потрібно провести ряд нейрофізіологічних обстежень (за показаннями лікаря).
 Заїканням страждали такі відомі люди як Демосфен, Уїнстон Черчілль, Мерилін Монро, Ісаак Ньютон, Брюс Віллі та інші.

Про Захід