Ужгородці долучаються до Міжнародного дня відмови від поліетилену (Відео)

Опубліковано:

Міжнародний день відмови від поліетилену щорічно відзначають у світі, 3 липня цього року масово до нього долучилася й Україна. Так, підприємців, власників магазинів та закладів й просто небайдужих громадян закликають відмовитися від поліетиленових пакетів бодай на один день.

Згідно з даними Програми ООН з навколишнього середовища, щорічне використання пластикових пакетів досягає 5 трильйонів одиниць, яких було б достатньо, щоб вкрити територію, вдвічі більшу за Францію. А переробляють із цієї маси лише 1-3%.

Поліетиленові пакети легко опиняються в живій природі та водоймах, а для їхнього розкладання потрібні тисячі років.

Анна БІЛОВУС

співзасновниця ініціативної команди «Зелений варош»

Уже не вистачає того, щоб світ тільки говорив про це, потрібно діяти. Адже поліетилен – це уже як екологічна катастрофа. Він не розкладається, він забруднює навколишнє середовище, спричиняє смерть і загибель тварин. І так чи інакше потрапляє у людський організм, так ми також вживаємо пластик! Уже близько 40 країн у світі відмовилися від поліетилену, ще 60 частково заборонили, увівши податок або ж частково обмежили використання. І власне Україна також до цього йде.

Ужгородці готові на один день відмовитися від пластику або споживати його розумно, поступово переходячи на альтернативні пакування, еко-торби та використання скляної тари.

БЛІЦИ

За дослідженнями науковців, в Україні щорічно середньостатистична людина використовує близько 500 пакетів, в той час як житель ЄС — близько 40. Тому ініціативні команди, які підтримують еко-стиль життя, закликають обирати альтернативне пакування: торби, торбинки, авоськи, паперові пакети. І не тільки один день у році, а протягом тривалого часу. Так, учасники ініціативної команди «Зелений варош» на власному прикладі показують, як можна мінімізувати відходи, сортувати сміття та розумно використовувати пакування продуктів. Долучитися може кожен охочий.

Анна БІЛОВУС

співзасновниця ініціативної команди «Зелений варош»

Середньостатистична українська сім’я, ідучи до магазину, використовує близько 15 пакетів за один раз. Ми хочемо донести, показати людям, що світ, навіть Київ (столиця України!), Європа – уже на цій екологічній хивлі, це тренд. Хочеться, аби Ужгород також приєднався, щоб люди розуміли, що кожен може зробити. За моїми підрахунками, коли я викристовую еко-торбу, ходжу у супермаркет тричі на тиждень, заміняю на рік 156 пакетів. Тобто, не використовую 156 пакетів, маючи лише одну еко-торбу. І взагалі, екоторбинки – у моді. Поліетиленові пакети – уже неактуальні.

Наразі в Україні немає законодавчого регулювання щодо пластику та сміття загалом. Але важливо розуміти, що боротьба із забрудненням планети — справа кожного. І відповідальність кожного, — кажуть активісти. Магазини вже пропонують альтернативу пакетам, кав’ярні дають знижки тим, хто приходить із власними чашками, а заклади замінюють пластикові трубочки паперовими або металевими. А ініціативи із сортування сміття стають все популярнішими в Україні.

Більше у відео УжІнформ:

Про Захід