У Хусті медики екстренної допомоги працюють в аварійних умовах (Відео)

Опубліковано:

14 тисяч пацієнтів з Хуста та району щорічно приймають на станції екстреної медичної допомоги. Лікувати є чим, стверджують медики, як і швидко доставляти пацієнтів. Область сприяла закупівлі нових авто,  не бракує палива та мастильних матеріалів. Проте медики мусили власноруч міняти вікна і двері, бо приміщення, де працюють 90 лікарів швидкої – в аварійному стані.

Василь КАВКА

начальник Хустської станції екстреної допомоги

Центр створений у 2013 році, те, що тут маємо – передала нам хустська влада у користування, ну, користуємося. Як балансоутримувач є районна рада, рішенням сесії передали у оперативне управління, і думають що на цьому їхня участь та проблеми закінчилися.

Це покрівля Хустської станції екстреної медичної допомоги. З часу побудови, а це 70-ті роки минулого століття вона не знала жодного капітального ремонту. Хоча дуже його потребувала.

Василь КАВКА

начальник Хустської станції екстреної допомоги

Це будувалося на початку 70-х років як аптечний пункт до лікарні, тому тут висока стеля (трави різноманітні сушили, заготовляли сировину, зараз усе прийшло у такий стан, що навіть окремі черепички замінити не можна. Все розсипається як картон. Був випадок, коли наш працівник був на горищі, оступився, ступив між балками і провалився вниз. Добре, що руками зафіксувався. Інакше б при падінні задів спиною тутешній диван і міг отримати серйозні травми на усе життя.

На звернення медиків оглянути приміщення та сприяти у допомозі для ремонту відгукнувся депутат Хустської районної ради Олександр Пацкан. Він зустрівся із колективом станції екстреної допомоги та шукатиме шляхів впливу для виділення коштів на капітальний ремонт.

Олександр ПАЦКАН

депутат Хустської районної ради

Мене шокували умови, у яких медики тут працюють. У кожній кімнаті критична ситуація, стеля просто нависає, вода протікає. Треба якомога скоріше звертати на це увагу. Як мені сказали, документи були виготовлені уже двічі, власними коштами медиків, втім зараз інформація застаріла і треба робити нові документи. Проектно-кошторисну документацію, аби звертатися до районної ради, до усіх інстанції, які можуть вплинути на вирішення питання. Зі свого боку, найперше, що зроблю: підготую звернення до нардепів, обласного керівництва. Адже, не дай Бог, тут щось станеться і це може призвести до непоправних наслідків. 

Поки ж ситуація із будівлею залишається стабільно аварійною, медики цілодобово приймають виклики, виїжджають до пацієнтів та продовжують допомагати людям. І сподіваються, що і їхня проблема буде вирішена.

Більше у відео УжІнформ:

Про Захід