Пастила, печінка і печиво з льоном: рецепти на Спаса

Опубліковано:

19 серпня вірники східного обряду відзначають свято Преображення Господа Бога, інакше Другий чи Великий спас. Святкуванням Преображення Церква сповідує поєднання у Христі двох начал — людського і Божого.


За традицією, цього дня до церкви несуть кошики з фруктами для освячення. Ще в народі день називають яблуневим спасом, адже стартує повноцінний сезон збору яблучного врожаю. “Про Захід” вирішив розпитати у господинь, що цікавого та смачного вони готують з яблук.

Пастила з яблук – корисний смаколик!

Років зо два тому ужгородка Міла Пол зацікавилась темою здорового харчування. «Оскільки я полюбляю солодощі та всілякі смаколики, то шукала здоровішу альтернативу традиційним пирогам та тістечкам. Так я натрапила на рецепти пастили, яка є чудовим варіантом смаколиків як для дорослих, так і для дітей,» – розповіла ужгородка.

Яблучна пастила

Міла зазначає, що яблука – прекрасний продукт для пастили, оскільки з навіть кисліших сортів, вдається смачна пастила без додавання цукру чи меду. «Помиті та очищені від серцевини і кісточок (шкірку зрізати непотрібно) яблука, запекти в духовці або недовго протушкувати до м’якості, потім змолоти блендером в однорідне пюре. Для приготування пастили я користуюся сушаркою, але можна готувати і в духовці. Для цього деко вистеляю пергаментом, змащую олією (найкраще – рафінованою кокосовою), викладаю фруктове пюре рівномірним шаром приблизно у 0.5 см товщини та поставлю в духовку на температуру максимум 600. Дверцята лишаю привідчинені для циркуляції повітря. Пастила готова, коли вона вільно відстає від пергаменту та не липне. Для тих, хто полюбляє яблучні пироги, теж є альтернатива – додайте в яблучне пюре змелені волоські горіхи та мелену корицю.”

Торт з яблучною пастилою

Готову пастилу розрізають на шматки та скручують. Вона прекрасно зберігається у закритому контейнері чи банці навіть і цілий рік. Або ж пастилу можна загортати у плівку, пергамент тощо. Скручену трубочку пастили нарізають на маленькі кружальця і прикрашають торт, або пригощають замість цукерок. До слова, скуштувати пастилу Міли Пол можна у популярній крамничці «Пряно».

Яблучне печиво з льоном чи салат з мікрогріном?

Ужгородка Анна Блажівська активно пропагує здорове та правильне харчування. Вона керує крамничкою «Ecofood» і охоче ділиться улюбленими рецептами. Зізнається, вдома яблука люблять усі. «Чоловік любить додавати їх в будь-який салат, наприклад: помідори, болгарський перець, цибулька і зелене яблуко, можна ще якусь зелень – листя салату, шпинат чи мікрогрін. Мама полюбляє варений буряк, яблуко і чорнослив, все полити олією».

Аня любить експериментувати і робить незвичне печиво, яке неабияк полюбляє дворічна донечка. «Потрібно 1 кілограм яблук почистити і натерти на мілку терку (як на деруни), далі додати десь 100-150 грамів молотого льону. Також можна корицю, гвоздику чи кардамон. Все добре вимішати, ложкою розкласти невеликі тоненькі печива і висушити.”

Печиво Анна готує у сушці для ягід та фруктів, викладаючи його на силіконові килимки. Міркує, що теоретично масу можна викласти тоненьким шаром на пергамент і дати їй підсохнути, а далі перекласти на решітки сушарки. Однак тут треба експериментувати, майбутнє печиво не надто приклеювалось до паперу.

Редакція готує: печінка з яблуком

Я теж не залишилися осторонь теми і вирішила приготувати те, про що багато чула, але жодного разу не готувала: печінку індички з яблуком та цибулею.

Вийшло дуже смачно, рекомендуємо!

Продукти:

  • 500 грам печінки індика
  • 3 великі зелені яблука
  • 2 цибулини
  • 150 мл. молока
  • 50 мл. олії
  • 3 столові ложки борошна
  • сіль та перець за смаком

Печінку я добряче промила, почистила від зайвих плівочок та жиру і залила молоком на одну годину. Миті яблука розрізала навпіл, витягла серцевину і нарізала кільцями завтовшки 0,5 см. Цибуля теж кільцями. Змастила сковорідку олією і посмажила яблука до золотої скоринки з обох боків. Переклала їх на тарілку, у пательню додала ще трохи олії і посмажила кільця цибулі до золотавого кольору, додавши трохи універсальної овочевої приправи. Вистояну у молоці печінку нарізала слайсами і підсушила на серветці. Кожен шматочок я панірувала борошном, з обох боків смажила орієнтовно по 5 хвилин. За хвилину до того, як знімати печінку з пательні – солила її і перчила. Усе поєдналось на одній тарілці.

Спробуйте і ви!

Підготувала і готувала  Вікторія Жуйко, спеціально для “Про Заходу

Про Захід