Міжнародний спостерігач Девід Макаллістер висловився про позачергові вибори

Опубліковано:

«Сьогодні насамперед я думаю про український народ. Громадяни пішли на виборчі дільниці і скористалися демократичним правом обирати своїх представників. Вони зробили це з ентузіазмом і глибоким переконанням, що можуть висловитисящодо майбутнього своєї країни.

І це є тим більше значущою подією, бо лише за кілька сотень кілометрів на схід українські солдати вмирають, щоби захистити свою країну від російської агресії та підтримати цінності свободи, які так дорогі для всіх нас. Мільйони громадян надалі залишаються в пастці та страждають від прямого та непрямого залучення Росії до цього збройного конфлікту. Мільйони біженців та внутрішньо переміщених осіб, розкиданих по всій Україні, потребують допомоги. Коли міжнародна спільнота оцінює вибори, то належною мірою бере до уваги складний та нестабільний безпековий контекст. Також вона не випускає з уваги зусилля та жертви, які принесла Україні гібридна війна, що досі становить вкрай реальну і близьку загрозу.

Незважаючи на такий жахливий контекст, а також те, що ці вибори відбуваються кількома місяцями раніше, ніж планувалося, можна, безсумнівно, сказати, що вибори були конкурентні, а також організовані та проведені в належний спосіб. Центральна виборча комісія зробила все можливе, щоби виправити певні недоліки, які виявили під час президентських виборів на початку цього року. Йдеться, наприклад, про процес реєстрації для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) або тих, хто працює не за місцем своєї реєстрації. Підвищення громадської довіри до цієї установи є виправданим свідченням таких зусиль.

Боротьба проти корупції була однозначно важливою і всеохопноюпроблемою цієї кампанії. Без сумніву, результати останніх п’яти років не виправдали очікувань громадян та міжнародноготовариства. Проте,водночас, ці зусилля перевершили все, що було зроблено в цьому напрямку з моменту здобуття Україною незалежності. Новообрані члени Верховної Ради, разом із Президентом України, тепер повинні спиратися на досягнення останніх п’яти років і активізувати свої зусилля, щоб остаточно виправдати очікувань громадян. Невдача та ухилення не прийматимуться.

Після Революції Гідності Україна, як стратегічний партнер Європейського Союзу, завжди була одним із пріоритетів Європейського Парламенту. П’ять років тому люди билися й померли за право вибирати майбутнє своєї країни, європейське майбутнє. З того часу ми були на стороні українського народу та його представників. Ми допомагаємо в реалізації проектів, що здійснюють ЄС та Україна. Зокрема йдеться про Угоду про асоціацію, яка є найбільш амбітною угодою, яку підписував ЄС із країною, що не є його членом. В основі цієї угоди лежать цінності та принципи, що зробили ЄС успішним проектом протягом останніх кількох десятиліть, а також ті, що можуть допомогти Україні стати стійкішою до зовнішніх загроз.

Протягом останніх кількох років Європейський Парламент і Верховна Рада розвинули справжню взаємну довіру. Ми досягли безпрецедентного рівня співпраці та впорядкували структуру внутрішньої роботи парламенту, зокрема організацію питань вироблення політики та законодавства. Для Верховної Ради було розроблено кілька ініціатив із підтримки демократії. Йдеться про дії для зміцнення спроможності роботи депутатів та службовців парламенту, а також для розвитку навичок медіації та діалогу серед лідерів фракцій. Ми сподіваємося, що нове керівництво створить умови для того, щоб у роботу Верховної Ради заклали дух діалогу та компромісу між усіма фракціями, як засіб для побудови необхідного національного консенсусу для програми реформ.

Європейський Парламент зацікавлений у подальшій співпраці. Він готовий надати Верховній Раді всі необхідні знання та допомогу у процесах, що відбуватимуться після цієї спостережної місії. Як законодавчий орган, Верховна Рада відіграватиме визначальну та ключову роль у реалізації більшості рекомендацій, які представить наша місія. Зі свого боку, Європейський Парламент підтримає такі зусилля на благо українського народу».

Нагадаємо, делегацію Європейського Парламенту, яка спостерігала за парламентськими виборами в Україні, очолювавДавід Макаллістер, а також депутати ЄвропарламентуСандра Калнієте (Європейська народна партія; Латвія),Ізабель Сантос (Прогресивний альянс соціалістів і демократів; Португалія),Петрас Ауштревічус (група Альянсу лібералів і демократів заради Європи; Литва),Віола фон Крамон-Таубадель (Зелені/Європейський вільний альянс; Німеччина),Ларс Патрік Берг(Ідентичність і демократія; Німеччина) іРишард Чарнецький (Європейські консерватори та реформісти; Польща).

Представництво Європейського союзу в Україні

Про Захід