В Ужгороді показали виставу про Карпатську Україну (Фото)

Опубліковано:

 

22 травня Закарпатський обласний театр драми і комедії з Хуста вперше показали в Ужгороді музичну драму Олександра Гавроша “Останнє танго в Хусті” (режисер-постановник В'ячеслав Давидюк).

Виставу, приурочену 80-річчю Карпатської України, зіграли вже з десяток разів у Хусті. Вона викликала велику цікавість публіки і навіть стала візитівкою театру. Сподобалась вона й ужгородцям. Попри дощі, на вечірню виставу зібрався повен зал лялькового театру.

За словами драматурга Олександра Гавроша, в основу твору покладено розповідь про “Летючу естраду” – мистецький рій Карпатської Січі, який у 1939 році діяв у Хусті. Тоді талановиті хлопці та дівчата об'єдналися у революційний театр і стали передовим загоном вояків-митців. Їхні імена знають дослідники, а тепер завдяки виставі вони стануть відомі й ширшому загалу. Головний герой драми, якого втілив на сцені керівник театру Василь Снітар, – режисер, митець, співак Микола – прототип українського поета,
драматурга, хорунжого армії УНР Миколи Чирського. Вгадуються на сцені й Іван Ірлявський, Михайло Михалишин, Демо-Довгопільський, Гренджа-Донский, Петро Лисюк, Майкл Вінч та інші реальні постаті.

Дослідник Костянтин Куцов зауважив, що виставу грали на сцені “Бавки”, зала якої пам'ятає і діячів карпатоукраїнського державотворення, а власне – головного героя п'єси Миколу Чирського. Тому атмосфера театру лише посилювала сприйняття дійства закоханим у міжвоєння глядачем.

“Звичайно, історична складова п'єси може викликати деякі зауваження. Але ж це – художній твір, написаний для сьогодення. Якраз у цьому й полягає його беззаперечна цінність, – зауважує історик. – Постановка та виконання були на високому рівні. Акторська гра, музичний супровід, вокальні номери, інтерактивність, сценографія разом дали відчутний ефект. “Останнє танго в Хусті” та майстерність колективу, очолюваного Василем Снітарем, приємно вразили”.

Громадський центр

Про Захід