Що буває, коли студенти беруть ініціативу в свої руки

Опубліковано:

Від ідеї до реалізації цього проекту пройшло трохи більше 4 місяців. А зараз тут можна вчити іноземні мови, ознайомлюватися з навиками фотографування, долучитися до майстерні стартапів, або ж просто подивитися цікавий фільм чи пограти в “Мафію” з однодумцями. І це, звісно, неповний перелік всього того, що відбувається чи заплановане на базі молодіжної платформи. Відкритий студентський простір AuraAcademica, який завдяки ініціативі та старанням самих же студентів запрацював у четвертому гуртожитку Ужгородського національного університету, – це не просто локація, де можна вчитися, працювати чи спілкуватися – це середовище, яке об’єднує небайдужих, активних та ініціативних студентів вишу.

Спочатку три студентки факультету іноземної філології УжНУ Мирослава Попович, Ірина Микулин та Ярина Кущинець разом з Іриною Андрусяк – доценткою кафедри англійської філології вишу, згенерували ідею та взялися до роботи, а далі до ініціативи почали долучатися не лише студенти, але й представники влади та бізнесу. УжНУ ж надав приміщення під центр та зробив у ньому ремонт.

Як пояснює Ірина Микулин, першим кроком до реалізації ідеї став виграш ґранту від Британської ради (British Council Ukraine – “Програма розвитку студентських компетенцій”), на який вони подалися та стали переможцями з-поміж близько сотні учасників з усіх куточків України. Окрім закарпатців, ґрант виграли ще три студентські команди, і все це були заявки на такі ж коворкінг-центри. Виграш для ужгородської команди став “стартовими” грошима – це були перші 20 тисяч гривень. Однак масштабна ідея потребувала більшого фінансування, тож звернулися по допомогу, як до великого бізнесу, так і до представників Ужгородської міської ради та і просто небайдужих людей.

Як розповіла Ярина Кущинець, у рамках конкурсу вони брали участь у двох семінарах – у Львові та Києві, де їх навчали писати власні проекти та далі їх розвивати. Серед завдань було і написання свого проекту.

Водночас, як наголосив ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка, керівництво університету не могло бути осторонь такого проекту, та зауважив, що він дуже радий тому, що студенти виявляють активність. “Ми завжди намагаємося стимулювати студентів, зокрема у галузі написання ґрантів, соціальних проектів, громадської активності. Ціль нашої роботи, аби вони отримували не тільки знання, але і були соціально активними, здоровими, готувалися якнайкраще до майбутнього життя. А воно у кожного із них, я переконаний, буде прекрасне”, – відзначив ректор.

Мирослава Лендьел, проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи, розповіла, що після того, як на території студмістечка знайшли підходяще приміщення, студенти самотужки повиносили з кімнати всі старі меблі, далі самі ж знайшли дизайнера, який і розробив проект простору.

За перші кошти вдалося купити необхідні меблі – стільчики, столи, м’які пуфи. Вже далі вдалося облаштувати ще й невеликий куточок, де можна випити кави, чаю чи з’їсти канапку.  

Радо долучилися до молодіжної ініціативи і представники бізнесу. Так, Андрій Півень – генеральний директор однієї з закарпатських компаній відзначив, що донедавна, навіть не знав такого слова як коворкінг, але завдяки ініціативній молоді із студентського простору AuraAcademica УжНУ, зокрема Ірині Микулин, вони долучилися до  його створення.

“Для людей старшого покоління поясню: дослівно перекладається – “працювати разом”. Такий собі колективний офіс, місце для реалізації ідей. Новітня бібліотека. Розвиваючи соціальний напрям компанії Нобілекс, ми залюбки сприяємо надважливим сферам: медицина, освіта, екологія. Робота з молоддю – теж серед наших пріоритетів!”, – наголосив Андрій Півень.

А вже на офіційному відкритті центру бізнесмен мав можливість особисто поспілкуватись молодими людьми: “Стільки енергії, креативу, ідей і планів – вони, направду, надія і майбутнє України. Вони інші, кращі, відкриті до змін, вільні думками, прагненнями і духом! Тішуся, що маємо свідому, активну і цілеспрямовану молодь!”

Наразі ініціатива, яка починалася з кількох однодумців, згуртувала біля себе чимало людей. Учасники “AuraAcademica” не тільки вчаться чи працюють разом, але й волонтерять, спілкуються та виношують нові цікаві ідеї. Простір вже проникнутий тим, що першопочатково закладено в саму його назву, – студентським вільним духом.  

Зв’язатися із AuraAcademica можна у соцмережах Фейсбук та Інстаграм або телефоном 0665191692 (Ірина).

“Про Захід”

Про Захід