Погода Ужгород, Закарпаття 21 °C
Неділя, 16 червня 2019 року
  Останні новини:
   

На Закарпатті жінки з різних регіонів співпрацюватимуть у сфері мистецтва та комунікації

березня 26
19:53 2019

 

  В Ужгородському прес клубі відбулася презентація проекту "Програма по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок "Голос жінки має силу" в Закарпатській області. Вже втретє Закарпаття приєднується до областей, де діятиме програма з побудови діалогу серед ВПО та місцевих жителів, підвищення професіоналізму лідерок громадських організацій у різних сферах, з акцентом на творчості та блогерству. На Закарпатті координує проект Ужгородський прес-клуб. Йшлося також про нагальні питання, які постають перед переселенцями на 6-ий рік їхнього перебування на Закарпатті.

  Юлія Панченко, координатор проектів ГО "Фундація прав людини" розповіла, що у 2017 році проект охоплював 5 регіонів України, наступного кількість областей збільшилась до 7-ми. Цього року у програмі задіяно 8 регіонів. "Закарпаття протягом усього періоду було нашим партнером, за минулі роки вдалося чимало зробити,- каже Юлія Панченко. – У 2017році  працювали суто з блогерством. Далі підключився такий компонент як адвокація. Цього року важливою складовою є артдіяльність. Хоча акцент у нашому проекті на внутрішньо переміщених особах, але у суспільстві відбуваються зміни і ми не виокремлюємо ВПО. Тепер це одна громада: люди, які переїхали 3-5 років тому і місцеві.  Наші заходи спрямовані на те, щоб людей ще більше згуртувати, розвивати толерантність тощо.  Вирішили цього року працювати з арт-технологіями, бо мистецтво може об'єднати велику кількість людей".

  За словами Юлії Панченко, продовжується у проекті напрямок з освіти блогерів, пройде ряд арт-заходів, зокрема, 1 червня планується спільна акція для всіх регіонів – "Мирний квартал". Також буде оголошено конкурс для театральних та акторських колективів, переможці отримають підтримку для постановки вистави та невеликих гастролів по Україні. Окрім того будуть проводитися мистецькі виставки, майстер-класи тощо.

    Анжела Бабкіна, Радниця з питань ВПО в Закарпатський області, зауважила, що зазвичай у темі з переселенцями, інформація подається або у негативі, або тільки за рахунок позитивних історій. Переваги роботи у проекті "Голос жінки має силу" у тому, що завдяки йому інформація про ВПО поширюється повно і в різноманітній тематиці. "Це дає можливість сприймати людей як частину громади, - каже Анжела Бабкіна. – Ми продовжуємо також адвокаційний напрямок.  Завдяки спільним зусиллям ми досягли позитивних результатів. Зокрема, діти переселенців вже отримують реєстрацію. Питання виплати пенсій продовжуємо захищати у судах. Щодо права голосу, то поки що переселенці не отримали права голосу на місцевих виборах, але нарешті профільний комітет надав позитивний висновок для розгляду у ВР. Все-таки це питання буде розглянуте прийняте ВР, коли будуть парламентські вибори".  

Анжела Бабкіна додала, що Ужгород любить свято, і заходи, які плануються цього року по проекту "Голос жінки має силу" об'єднає усіх його мешканців. "Наразі на Закарпатті 3750 ВПО, найбільше переселенців в Ужгороді -- 1754 людини,

Олена Кондратенко, ГО "Творці країни мрій" організовує для дітей переселенців різноманітні заходи на Закарпатті вже кілька років. "Беремо участь у фестивалях міста, організовуємо табори для дітей та сімейні табори. Залучаємо дітей різного віку, проводимо для них майстре-класи", - каже Олена Кондратенко. – загалом беруть участь у заходах близько 300 дітей".

  Закарпаття –одна з 8-ми областей, в якій  Фундація прав людини розпочинає третю фазу проекту "Голос жінки має силу" (Women Voices Count). У 2015 році почалася масштабна робота над впровадженням Національної програми з соціально-економічного захисту внутрішньо переміщених жінок. Так з'явився проект "Голос жінки має силу" (WomenVoicesCount). Його мета – побудова діалогу серед внутрішньо переміщених жінок, підвищення професіоналізму лідерок громадських організацій у таких сферах, як онлайн правозахист і блогерство.

 

Подібні новиниПопулярні новини

Мешканець Рівненщини після сварки пішов з дому і зник (Фото)

    Мешканець

Працівники поліції та рідні намагаються встановити місцезнаходження зниклого безвісти Григорчука Миколи Миколайовича, 1983 р.н., жителя села Зоря Рівненського ...