Погода Ужгород, Закарпаття 21 °C
Неділя, 16 червня 2019 року
  Останні новини:
   

В Ужгороді 48 правоохоронців пройшли навчання щодо особливостей виборчого законодавства

лютого 24
10:22 2019

 

22 лютого в Ужгороді відбувся тренінг про особливості виборчого законодавства для працівників поліції Закарпаття, який ініціювала Громадянська мережа ОПОРА в рамках проекту "Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу".

Навчання провели координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області Тарас Прокоп та громадська омбудсменка ОПОРИ у Львівській області Ярина Гаєцька-Колотило. Тренінг пройшли 48 працівників та працівниць поліції. Перша частина навчань була для представників поліції превенції, друга – для працівників головного слідчого управління ГУНП у Закарпатській області.

На початку тренінгу Тарас Прокоп пояснив присутнім, для чого варто співпрацювати поліції та громадським організаціям у ході виборчих перегонів.

"Порушення виборчого законодавства у ході кампаній будуть і далі, якщо на них належно не реагувати. Зараз ми спостерігаємо, що після того, як почалася співпраця із правоохоронними органами, і вони почали активно реагувати на ці порушення, відповідно їх стає менше. Тому я вважаю, що наша співпраця має продовжуватися та бути доволі тісною", -  зазначив він.

Як зазначила Ярина Гаєцька-Колотило, виборче законодавство конче необхідно знати, адже всі диспозиції норм Кодексу про адміністративні правопорушення і Кримінального кодексу України є бланкетними і це означає , що правоохоронці в будь-якому разі повинні звертатися до виборчого законодавства.

"Наше завдання сьогодні - зорієнтувати вас, наскільки це можливо, на що варто звертати увагу. Мене теж дуже тішить співпраця із Національною поліцією, якої не було за всі попередні виборчі кампанії. Наразі ми побили всі рекорди стосовно кількості зареєстрованих кандидатів у Президенти, кількості громадських організацій, які планують спостерігати за ходом виборчого процесу, тому можемо уявити, якими будуть натовпи людей на виборчих дільницях. Саме тому ми сподіваємося, що з боку Національної поліції буде сприяння підтримці того, щоб цей виборчий процес відбувся прозоро, демократично, на законних засадах", - каже Ярина Гаєцька-Колотилова.

Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, полковник поліції Ярослав Лебович під час тренінгу поінформував, що поліція області націлена на захист виборчих прав громадян України і готова реагувати на усі потенційні порушення закону. Ярослав Лебович зазначив, що станом на  22 лютого поліція зареєструвала більше 60 звернень щодо ознак порушень передвиборчого законодавства, за результатами перевірки складено та направлено на розгляд суду 16 адмінпротоколів. Ярослав Лебович одразу пояснив, що така різниця між зверненнями і кількістю протоколів зумовлена тим, що на один же й той факт можливого порушення закону надходять зверненням від різних сторін, поліція реагує на усі звернення, однак за одним фактом починається одне провадження, навіть якщо звернень було багато, а всі матеріали щодо справи об'єднуються.

"У нас (Закарпатській області - Авт.) 810 виборчих дільниць, треба 1600 осіб, аби по 2 особи було на дільниці. - зазначив Ярослав Лебович. - Наразі є вказівка міністра внутрішніх справ про виділення нам особового складу з числа підрозділів, які нам не підпорядковуються". Тобто, як пояснив заступник начальника Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, для забезпечення законності під час виборів будуть залучені і ті підрозділи, які не підпорядковані обласному ГУНП, наприклад - працівники управління захисту економіки, патрульної поліції, поліції охорони тощо.

ОПОРА

 


 

Подібні новиниПопулярні новини

Мешканець Рівненщини після сварки пішов з дому і зник (Фото)

    Мешканець

Працівники поліції та рідні намагаються встановити місцезнаходження зниклого безвісти Григорчука Миколи Миколайовича, 1983 р.н., жителя села Зоря Рівненського ...