Погода Ужгород, Закарпаття 0 °C
прозахід
новини західної україни
Субота, 16 лютого 2019 року
  Останні новини:
   

На Львівщині почали реставрувати унікальну картину 17 століття (Фото)

лютого 06
13:00 2019

У Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького реставрують унікальну картину французського живописця Жоржа де Латура "У лихваря". Про це в коментарі Tvoemisto.tv повідомила завідувачка науково-дослідницького відділу реставрації Львівської національної галереї Інна Дмитрук-Сорохтей.

У світі вціліло всього близько 30-ти полотен французького художника Жоржа де Латура. Єдина робота автора на теренах Центрально-Східної Європи зберігається у Львівській Національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького. Зараз триває її реставрація.

"Взагалі збереглося тільки близько 30-ти робіт автора. Не можна навіть точно порахувати, адже не на кожній є підпис. Коли горіло рідне місто Латура, спалили близько 60-ти його картин, але цій пощастило вижити. Скоріш за все, автор її продав – вона помандрувала Францією, потім з колекції в колекцію, поки нарешті не потрапила до нас. Раніше її возили чи не на кожну виставку. За Союзу вона побувала і в Москві і Петербурзі. Зараз вона потребує реставрації", – розповідає Інна Дмитрук-Сорохтей.

Картину датують приблизно 1620-м роком. Втім, точний її вік визначити неможливо.

Ще однією особливістю полотна є підпис автора. Картин, з підписом Жоржа де Латура в світі залишилося близько дев'яти.

Реставратори розпочали роботу над картиною в жовтні минулого року – і до жовтня цього року полотно мають повністю підготувати для виставки.

Довідково, Жорж де Латур – це французький живописець, який жив в XVI- XVII столітті в Лотарингії, Франція. Творив в жанрі бароко під впливом італійського живописця Мікеланджело Караваджо. Його роботи зберігаються в Луврі, Берлінській картинній галереї, Національному музеї Швеції та Музеї Прадо. Серед особливостей творів живописця – релігійні сюжети і жанрові сцени, серед яких і картина "У лихваря".  

Андрій Костюк

Подібні новиниПопулярні новини

На Рівненщині розшукують групу злочинців (Фото)

    На

Працівники Рівненського відділу поліції розшукують жителів Рівненщини та Закарпатської області, які переховуються від органів досудового розслідування та ...