На Закарпатті всерйоз взялися реставрувати Боржавську вузькоколійку

Опубліковано:

 

Туризмознавці сподіваються, що вузькоколійка стане головною інфраструктурною родзинкою туристичного Закарпаття, інформує прес-центр ОДА.
Боржавська вузькоколійка – одна з кількох діючих вузькоколійних залізниць в Україні, її загальна довжина – 123 км, а ширина колії – 750 мм. Відновлення об'єкту – пріоритетна задача регіонального розвитку у сфері туризму, зазначає голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.
– Боржавська вузькоколійка вважається одним із символів Закарпаття, тому її відновлення є стратегічно важливим для розвитку туристичного потенціалу, – заявляє Г. Москаль. – Влітку 2017 року для популяризації вузькоколійки обласна державна адміністрація спільно з Міністерством інфраструктури України реалізували проект “Історичний потяг на Боржавській вузькоколійці” з використанням ретро-паровоза ГР-280. Проект викликав дуже схвальні відгуки як серед мешканців краю, так і серед численних туристів, і ще раз довів необхідність відновлення вузькоколійки як одного із символів краю.
Влітку 2018 року голова облдержадміністрації побував у румунському містечку Брад, де є приватне залізничне депо, що займається реставрацією вузькоколійних ретро-паровозів та вагонів до них, і домовився про купівлю паровоза й кількох пасажирських вагонів для Боржавської вузькоколійки. З цією метою відкрито благодійний фонд. Крім того, розроблено проектно-кошторисну документацію для реставрації історичної будівлі залізничної станції в с. Приборжавське (Іршавський район). 
– Для поступового відновлення Боржавської вузькоколійки виділяються кошти з місцевих бюджетів, однак повністю реалізувати проект можливо тільки за підтримки центральних органів влади, – наголошує Г. Москаль. 
Нагадаємо, що перша черга Боржавської залізниці (яку в народі називають “Анця Кушницька”) здана в експлуатацію ще в 1908 році при Австро-Угорщині для перевезення деревини з гірських масивів Закарпаття вздовж р. Боржава.

Про Захід