Погода Ужгород, Закарпаття 15 °C
Вівторок, 18 червня 2019 року
  Останні новини:
   

Судовий розгляд справи нападу на журналістів телеканалу "М-студіо": коментар прокуратури

грудня 17
18:55 2018

 

В ефірі одного з місцевих телеканалів показано сюжет про тривалий судовий розгляд у справі нападу на журналістів телеканалу "М-студіо". При цьому, в сюжеті, журналістом акцентовано увагу на тому, що засідання переносили, в тому числі через неявку прокурора та робиться штучне, на їх думку, затягування розгляду судової справи.

Так, з понад 20 судових засідань, які відбулись з січня 2016 року у справі нападу на журналістів "М-студіо", 8 відкладено через неявку потерпілих чи їх представників, 2 - через неявку представників обвинуваченого, ще 2 судові засідання перенесені, оскільки не з'явились ні потерпілі, ні обвинувачені, а ні їх представники.

Також, три рази судові засідання переносились через перебування головуючого судді в нарадчій кімнаті, один раз через неявку свідків, у зв'язку з чим, на наступне судове засідання був застосований їх примусовий привід та один раз – через зайнятість прокурора в іншому судовому процесі, про що, попередньо, ним була подана відповідна заява. ЖОДНОГО разу судові засідання, через безпідставну неявку прокурора, не відкладались.

Ще двічі справа передавалась на розгляд іншому судді (вперше - за клопотанням сторони потерпілих, вдруге – через закінчення повноважень головуючого судді), що відповідно до ст. 319 КПК України означало перегляд судового розгляду спочатку.

Наголошуємо, що участь прокурора у судовому засіданні - є принциповою позицією органів прокуратури, і процесуальним прокурором, в межах встановлених КПК України, вживають всі можливі заходи, щодо проведення і завершення судового розгляду в рамках розумного строку.

Але при цьому, в жодному разі прокурор не впливає на періодичність та строки призначення судових засідань. Дані рішення приймаються виключно головуючим суддею, з урахуванням заявлених клопотань, заяв сторін про перекладення судових засідань, або з причин, які не можуть забезпечити належний і об'єктивний судовий розгляд.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

Подібні новиниПопулярні новини

У центрі Львова серед білого дня обікрали жінку з дитиною

    У

Злодій скористався веселою метушнею у центрі міста під час міського розважального заходу, інформує патрульна поліція Львівської області. Вчора вдень на ...